zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W tym roku urząd zmniejszył liczbę akredytacji dziennikarskich na Dni Zawiercia

W minionych latach liczba tzw. akredytacji dziennikarskich – czyli identyfikatorów umożliwiających wejście za bramki – wynosiła kilka sztuk. Nasza redakcja w 2017 roku otrzymała 8 takich akredytacji, a w ubiegłym – 6. W tym roku zawierciański urząd zamierza wydać jedynie dwie akredytacje na redakcję.

W Radiu Zawiercie i portalu zawiercianskie.pl działa wiele młodych osób z Zawiercia i najbliższych okolic. Wejście za barierki podczas Dni Zawiercia zawsze było dla tych aktywistów wyróżnieniem za całoroczne medialne obsługiwanie różnego rodzaju wydarzeń w Zawierciu i powiecie zawierciańskim, ale również było związane z przygotowywaniem materiałów dziennikarskich z Dni Zawiercia. Niezrozumiałe dla naszej redakcji jest ograniczenie liczby akredytacji do dwóch na jedną redakcję. Nigdy tak nie było. A spośród wszystkich mediów lokalnych w Zawierciu uderza to najbardziej w naszą redakcję – powiedział Paweł Kmiecik, redaktor naczelny Radia Zawiercie i portalu zawiercianskie.pl

Dziś zaraz po 7:00 rano zwróciliśmy się z pytaniem o powód zmniejszenia liczby akredytacji do urzędu miasta. Czekamy na odpowiedź.

28 KOMENTARZY

 1. Im mniej mediów, im mniej informacji docierających do opinii publicznej tym łatwiej rządzącym kontrolować sytuację. Z tym, że taki układ przyciąga niemiłe skojarzenia z ograniczaniem wolności i swobód obywatelskich. O takie ciągotki nie podejrzewałem aktualnie rządzących w UM. Ale cóż, oceniać należy po czynach, a nie po słowach, bo papier i profil na FB Pana Prezydenta Konarskiego przyjmą wszystko. Kolejny zawód związany z Panem, Panie Konarski.

  • Zgadzam sie z urzedem miasta. Uważam że po 2 akredytacje na kazdy portal sa wystarczajace. A pan jako media powinien nie nastawiac sie na ilosc akredytacji nie znajac zasad jakie beda ustalone.

 2. Panie Redaktorze przecież media ma Pan Prezydent. Po co zatem Państwu akredytacja Pan Prezydent zrobi zdjęcia i przekażę jedynie słuszny komunikat

 3. Siepacze prezydenta już w akcji. Ale dajcie się wypowiedzieć ludziom spoza urzędu. Bo na zdrowy rozsądek rzeczywiście coś tu jest nie tak.

 4. Bardzo mądra decyzja Prezydenta. Przypomnijmy, osoba która zadzgala Prezydenta Gdańska dostała się na scenę, bo miała wizytownik z akredytacja dla mediów, zatem im mniej wydanych takich wizytownikow tym lepiej tj bezpieczniej. Dwie osoby z redakcji w zupełności wystarczą, aby przygotować relację, przecież U2 nie wystąpi na scenie 🙂

 5. Jak dla mnie te niekompetentne i nieudolne rządy trzeba jak najszybciej przerwać. I mimo wypowiedzi tej grupki 15 osób które ciągle dodają komentarze reklamujące Konarskiego (jak by ludzie byli głupi i nie wiedzieli o co chodzi), większość ludzi w Zawierciu z którymi się rozmawia o Konarskim czuje zażenowanie i gniew.

  • to dla wielu kibiców byłby cios poniżej pasa. Firma, która chce sobie kupić wdzięczność na pozytywach tworzonych przez klub sportowy w celu “rozmiękczenia” nastrojów przeciwko kopalni.
   Krótko mówiąc- kopalnie węgla to małe miki w porównaniu do kopalni cynku i ołowiu ( dużo bardziej niebezpieczne zanieczyszczenia i trujące związki rozchodzą się w okolicy i do wód gruntowych i w powietrze). Takie badziewie chcą tu wepchnąć, które zniszczy środowisko i zatruje mieszkańców, wywołując o wiele gorsze choroby niż kopalnia węgla.

  • Co to za różnica czy kopalnia czy paprykarz szczeciński co to zmieni ? dalej wszyscy będą chodzić na siatkę, zaraz się kupi od kogoś znów licencję jak teraz od Spodka Katowice, tą się sprzeda i wszyscy happy. Rathdowney Aluron Virtu Warta Zawiercie Spodek Katowice i zaraz będzie ojciec i syn i zięć z wujkiem i siostrą ze Szczecina oraz frankowicz dziadek z prawnukami z USA. To tylko nazwa i historia, a ważne żeby grali u nas i będą tłumy. Czekam aż taki Real Madryt zacznie grać w Zawierciu w czasie trwania remontu stadionu i będą wszyscy krzyczeć ładnie Real Zawiercie ole !

   • pomimo wspaniałej historii, osiągnięć, wychowania wielu mistrztrzówe siatkarskich, medalistów, zasłużenia dla polskiej siatkówki… stało się coś strasznego, jest mi żal że wielki klub AZS Częstochowa ma takie kłopoty. Klub stworzył piękną historię, o której pamiętamy i doceniamy. I nadchodzi coś, co szkoda zrobić.
    Ale to nie historia gra w siatkówkę.

    i co teraz…. ?
    och och Częstochowo, porozumieliście się z komornikiem?
    od tego zacznijcie, potem wygrajcie pierwszą ligę.
    A potem się zobaczy co zdziałacie w PlusLidze

    powodzenia

 6. gdyby ten sponsor wszedl, to wyjda praktycznie wszyscy inni, ktorzy sa przeciwni kopalni, podobnie jak wiekszosc mieszkancow.

  • Gdzie mają wyjść? Klubu nie wspierać na meczach? NIGDY, z Klubem jest się zawsze, na dobre i na złe! Co z Ciebie za kibic?

 7. Powołajmy społeczny komitet obrony wolnych mediów w Zawierciu! Straszne rzeczy się dzieją, prawie jak na Białorusi! Wszyscy zostaniemy odcięcie od informacji! Będziemy żyć jak w Seksmisji a jego wysokość będzie nami rządzić. Wolność słowa jest zagrożona! Wolne media zostają zakneblowane!
  Paweł weź wyluzuj….
  Ja nawet nie wiem kto wystąpi na tej imprezie …
  A gdzie o tym przeczytam jest mi zupełnie wszystko jedno. Samotnych reporterów na Fb będzie całe rzesze więc luzik…

 8. 2 osoby wystarczą, aby przygotować relację fotograficzną, jak i radiową. Jednak wystarczy spojrzeć na ogłoszenia w Internecie, gdzie do “pracy” dziennikarskiej zachęca się młodych oferując im w zamian TYLKO “akredytacje” na wszelkie imprezy. Ci ludzie, żeby zdobyć doświadczenie pracują za darmo, w zamian za wejścia. Teraz co powiedzieć tym darmowym pracownikom, jak nie ma akredytacji… fakt, to jest problem…

 9. Pan Konarski postanowił ograniczyć mediom dostęp, organizując nam w Zawierciu białoruskie standardy pracy mediów. Brawo. W zamian pojawi się za to obszerna relacja na jego FB, obfitująca w głupie uśmieszki i niezbyt mądre miny. Wybraliśmy to mamy. Ja na niego głosowałem – przepraszam!

 10. Kawa, ciasteczka, piłka dla dzieciaków – tak, ale1 mln zł? Łącznie za 10 lat nie wydali części tego. RTH jest bardzo zadłużone, nie mają środków na bieżącą działalność. Mówią PECUNIA NON OLET – ale gdyby pojawił się baner z nazwą firmy – było by mi wstyd.

 11. Jeśli ktoś ma problem i nie chce pracować w Zawiercianskich mediach za darmo to niech nie pracuje myślę że nikt z pistoletem przy głowie nie karze mu tego robić.. Inną kwestia jest to że np naczelny chciałby aby jego wolontariusze mogli wejść sobie przy takiej imprezie za scenę.. Dla wielu tych ludzi jest to nie lada gradka choć nie dla wszystkich.. Taka akredytacja to forma wyróżnienia to jasne.. I naprawdę nie chodzi o to że ktoś przy tej okazji chce się najeść jak któraś osoba z forum napisała.. Żałosne jest to że w taki sposób ogranicza się wejścia, ale trzeba pokazać kto tu rządzi i chyba tylko o to tutaj chodzi.. Wszystkie obietnice przedwyworcze prezydenta rozmyły się jak mgła a on już zapomniał że te media tak mocno wspierały go przedwyborczo z myślą że nareszcie będzie inaczej.. Ale niestety jak koryto daleko to i obietnice blisko jak już pełną gębą to nic nie zostaje.. To tak jak z kulturą którą ściąga się za grube pieniądze z poza miasta a o naszych cisza a przecież się rozwijają słychać o nich .. Hhhh cudze chwalicie swego nie znacie.. Dni Zawiercia to porażka akredytacja zbędna po co iść za scenę do kogo.. Żarty.. Sport- porażka Aluron sławę niesie jaka Zawiercie nigdy nie widziało i tego miasta też nikt nigdy nie widział i nic wsparcie jak kot na płakał.. Ale przy prezesie Aluronu stawać zdjęcia sobie robić i wrzucać na Zawiercie nasze miasto to ok.. Ale żenada.. Uważam że nie ma co się gniewać na prezydenta j jego dziecego zastępcę panie Pawle nie ma o co.. Niczego Pan nie traci bo faktyczne jak by któryś z tych młodych ludzi jak tu zauważył internauta miał być napastnikiem z Gdańska bo przecież nasz prezydent to taka szycha to może lepiej ze tam ich nie będzie.. Rób Pan swoje bo to jest bardzo dobre niech radio rozkwita.. Dobra robota choc nikt z rzadzacych tego nie doceni ale my słuchacze i obserwatorzy tak i myślę że to jest najważniejsze .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.