zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Utrudnienia w ruchu na ul. Łośnickiej w związku z remontem drogi powiatowej. Wprowadzono ruch wahadłowy

Starostwo Powiatowe w Zawierciu informuje, że w związku z pracami remontowymi na ul. Piłsudskiego oraz ul. Łośnickiej tymczasowo zostanie wprowadzonych kilka zmian, m.in. ruch wahadłowy oraz związane z nim objazdy.

Szczegółowe informacje Starostwo Powiatowe w Zawierciu podaje m.in. na swojej stronie na Facebooku:

W związku z pracami remontowymi na ul. Piłsudskiego oraz ul. Łośnickiej w Zawierciu uprzejmie informujemy, że:
– w dwóch miejscach na ul. Łośnickiej (od skrzyżowania z ulicą Boczną i Kamienną oraz Astronautów i Piwniczną) ustawiona jest sygnalizacja świetlna, a ruch odbywa się wahadłowo;
– w związku z ruchem wahadłowym na ulicy Łośnickiej w Zawierciu możliwy jest objazd drogą biegnącą przez Zawiercie- Blanowice: wjazd od strony Kromołowa z ul. Wyspiańskiego, natomiast od strony Zawiercia z ul. Blanowskiej (skrzyżowanie ul. Blanowskiej z Zaparkową i Krzywą).
Sygnalizacja funkcjonować będzie w tych miejscach przez ok. 3 tygodnie. Planowane jest również wprowadzenie objazdu dla pojazdów powyżej 12t, których miejscem docelowym jest wjazd na Hutę CMC w Zawierciu przy ul. Piłsudskiego, drogą krajową DK 78 (w terminie do dwóch tygodni). Podane terminy uzależnione są od warunków atmosferycznych.

Prace realizowane są w ramach zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1726S i 1730S na odcinku od skrzyżowania ulicy Leśnej z ulicą Piłsudskiego (rondo) do drogi krajowej nr 78 w miejscowości Zawiercie – Kromołów”.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: Facebook/Starostwo Powiatowe w Zawierciu

2 KOMENTARZE

  1. Rychło w czas. W poniedziałek już był wprowadzony ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną. Jeszcze jednego odcinka nie skończyli, a już biorą się za następny. Obawiam się, że podzielimy los ulicy Mrzygłodzkiej. Ciężarówki powinny wjeżdżać do huty i z niej wyjeżdżać na Wartach.

  2. Powinna powstać nowa droga dojazdowa do Huty. Najlepszy byłby przebieg po między Kromołowem a Wydrą.
    W przypadku wybudowania obwodnicy najbliższy zjazd na Hutę będzie na skrzyżowaniu dróg Poniatowskiego i Siewierskiej (791 i 78).
    Dlatego Miasto / Powita już powinni planować budowę nowego śladu drogi z wykorzystaniem już istniejących.
    Patrząc na mapę najbardziej sensownym było by poprowadzenie drogi do Huty od ul. Siewierskiej przez ulicę Kromołowską dalej ul. Kolorową aż pod skład złomu na Hucie.
    https://goo.gl/maps/fzXWuMH1AQobzRTd7

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.