zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Urząd Miejski w Zawierciu: utworzono Wydział Dialogu Społecznego

W Urzędzie Miejskim w Zawierciu powstał nowy wydział – Wydział Dialogu Społecznego. Powstał on z przekształcenia Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.

Zmiana nazwy to nie tylko kosmetyka. Rozszerza się zakres obowiązków w Wydziale. To już nie tylko promocja/reklama/marketing Zawiercia (choć to bez zmian bardzo ważny element codziennej działalności komórki), ale dodane także zostały: współpraca z organizacjami pozarządowymi, dbałość o stały dialog z mieszkańcami (w tym organizacja konsultacji społecznych), współpraca z jednostkami UM przy przedsięwzięciach promujących i wspierających kulturę i sport w Zawierciu (w tym e-sport), aktywizacja mieszkańców do współtworzenia nowej wizji i tożsamości miejskiej. Ponadto, praca będzie trwała dłużej, do 18:00, co ma na celu ułatwienie kontaktu mieszkańców z pracownikami – czytamy w informacji zawierciańskiego magistratu.

Naczelnikiem Wydziału Dialogu Społecznego jest naczelnik jego poprzednika – Wydziału Promocji, Kultury i Sportu: Maciej Smoleń.

11 KOMENTARZY

 1. No i bardzo dobrze, proszę dać na stanowisko kogoś serdecznego z miłą aparycją aby chcialo sie rozmawiać a nie po wejściu uciekać…

  • No i bardzo dobrze,po co nam kultura? A pogadać (przepraszam:podialogować) zawsze można. Zwłaszcza,gdy niewiele z tego wynika.

 2. “Naczelnikiem Wydziału Dialogu Społecznego jest naczelnik jego poprzednika – Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.” Czyli kto?

  • “Naczelnikiem Wydziału Dialogu Społecznego jest naczelnik jego poprzednika – Wydziału Promocji, Kultury i Sportu: Maciej Smoleń.”- dopisano, że Maciej Smoleń po zwróceniu uwagi Panu Knopikowi. I kto jeszcze w tym wydziale będzie?

 3. Konarski = PR. Czy Wy nie widzicie, ze wszystko co robi ten człowiek ma jeden cel: dotrzeć do mieszkańców z określonym przesłaniem PRowym.
  Co inteligentniejsi już się połapali, ci mniej bystrzy połapią się niedługo, a rządzić trzeba. Tylko się nie potrafi. Dramatyczna sytuacja i zapaść w oświacie i innych sektorach będą jaskółkami tej porażki pod nazwa „projekt konarski prezydent”.

 4. Glosowałam na obecnego prezydenta i codziennie coraz bardziej tego żałuję, gdy widzę co się dzieje, jakie osoby znalazły się na stanowiskach. Teraz jakiś dziwny nowy-stary wydział, który niby ma robić to, czego nie mógl robic poprzedni? Kontakt z instytucjami, mieszkańcami to jest to, co robi w każdym mieście wydzial promocji, kultury i sportu. Czy zmienili się pracownicy? Bo może chodzić o nowych ludzi i o pijar. Realne (śmiać mi się chce z uzycia w tym kontekście tego słowa) konsultacje społeczne? Tak wyglądają konsultacje i dialog, kiedy odpowiedi dostaje sie w internecie. Taka rozmowa to przekaz informacji w jedną stronę. a dwa, że w tym mieście jest duzo starszych osób, ktore mogą poczuc się wykluczone przez taką formę. No cóż. Pożyjemy, zobaczymy.

 5. Mam podobne odczucia co zawiercianka. Głosowałam na pana Konarskiego a do powiatu na pis. I jestem bardzo rozczarowana. Miało być od nowa i jest. Nie uprzedzili tylko, że chodzi o od nowa zatrudnianie i obstawianie się swoimi. To co robi ta ekipa z pracownikami to tego nie było jeszcze nigdy, jak kilkadziesiąt lat obserwuje różne władze. Super początek gdy rządy zaczyna sie od zwalniania dotychczasowych pracowników i obstawianie swoimi ludzmi którzy ‘robili’ kampanie wyborcze osobom obecnie decyzyjnym. Przykre. Załatwiacie sobie Państwo kolejne wybory jak nic. Nie o to chodziło

 6. Nie został naczelnikiem kolega Konarskiego pan z Jaworzna Zaremba? Dziwne. On lubi być na wielu stołkach w tym samym czasie. Jest już dyrektorem, rzecznikiem. Mógł być naczelnikiem. A nazwa nowego wydziału powinna nazywać się: Wydział PR Prezydenta Łukasza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.