zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Urząd Miejski w Zawierciu: straciła dwie posady jednocześnie

Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o pracownikach samorządowych od 3 grudnia włodarze miast i gmin nie mogą już zatrudniać doradców – o sprawie pisaliśmy kilkanaście dni temu. Jedną z pozbawionych w ten sposób pracy była Maria Utracka – sprawowała ona również funkcję p.o. naczelnika jednego z wydziałów. Tego stanowiska również już nie piastuje.

Reklama

Zapytaliśmy zawierciański magistrat, dlaczego razem z – obligatoryjnym, bo odgórnie nałożonym obowiązkiem – pozbawienia Marii Utrackiej funkcji Doradcy Prezydenta Zawiercia ds. Edukacji, została ona usunięta z funkcji p.o. Naczelnika Edukacji UM?

Umowa o pracę z Panią Marią Utracką, będąca podstawą nawiązania stosunku pracy została zawarta na stanowisko Doradcy Prezydenta Miasta ds. Edukacji. Ponadto pismem z dnia 1 lipca 2016 roku Prezydent powierzył Pani Utrackiej pełnienie obowiązków Naczelnika Wydziału Edukacji. Wygaśnięcie stosunku pracy wywołało również skutek w tym zakresie – mówi Marcin Wojciechowski, rzecznik Urzędu Miasta w Zawierciu.

Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że po 3 grudnia Maria Utracka nadal była p.o. Naczelnika Wydziału Edukacji. Czy może ona zostać ponownie zatrudniona w urzędzie? Prezydent Witold Grim nie wyklucza możliwości współpracy.

Chcieliśmy zapytać również samą Marię Utracką o powód zakończenia pracy w UM i dalsze plany. Pomimo wielokrotnych prób kontaktu telefonicznego i sms-owego nie udało się nam uzyskać odpowiedzi byłej doradczyni prezydenta.

Maria Utracka ma wieloletnie doświadczenie w pracy w oświacie – była m.in. dyrektorem przedszkola we Włodowicach oraz starszym wizytatorem Kuratorium Oświaty w Katowicach. Koordynowała program wdrażania reformy edukacji w Zawierciu.

Nowym p.o. Naczelnika Wydziału Edukacji UM został Tomasz Bojanek.

Zdjęcie: Archiwum zawiercianskie.pl (spotkanie z 13 lutego 2017 r. w SP6 w sprawie reformy edukacji – Maria Utracka siedzi pośrodku)

2 KOMENTARZE

  1. Ta Pani nigdy nie nadawała się do pracy z dziećmi. A zatrudnienie Jej w Urzędzie Miejskim w Zawierciu było chyba największym błędem Prezydenta Grima.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.