zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Urząd Miejski w Zawierciu chce wybudować windę zewnętrzną i wykonać m.in. pokój dla matki z dzieckiem

Urząd Miejski w Zawierciu w środę 3 lutego złożył do Starostwa Powiatowego w Zawierciu wniosek o pozwolenie na przebudowę budynku magistratu.

Plany przebudowy dotyczą m.in. wybudowania zewnętrznej windy.

Dobudowa windy zewnętrznej dla osób ze specjalnymi potrzebami do budynku Urzędu Miejskiego w Zawierciu, przebudowa schodów zewn. i pochylni, przebudowa tarasu zewn., wykonanie pokoju dla matki z dzieckiem i pomieszczenia do przechowywania bagażu – czytamy w treści wniosku.

Wniosek czeka na rozpatrzenie starosty. Wkrótce więcej informacji.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

9 KOMENTARZY

  1. A może szanowny urząd miejski połatał by dziury na drogach? Może chodniki by tak odśnieżyć? Ja nie pamiętam dróg w tak tragicznym stanie jak za Pana Prezydenta Konarskiego.

  2. Winda? Najpierw zajmijcie się odśnieżeniem chodników, aby mieszkańcy mogli po nich chodzić. To miasto i powiat ma obowiązek dbania przede wszystkim o bezpieczeństwo mieszkańców. Dzisiaj na pewnej ulicy gminnej tony zalegającego śniegu na chodniku, że ludzie są zmuszeni iść ulicą pośród jadących aut. Niech Pan Konarski i Pan Dors przejdą się po mieście to przestaną myśleć o pisaniu nie bardzo mądrych postów na Facebooku tylko wezmą się do roboty.

  3. Tak jest do roboty, znaczy do odśnieżania panowie jak służby nie dają rady, łopaty w ręce i na miasto a nie kolejna dziecinada.

  4. Jak był remont elewacji w ostatnich latach to może wtedy trzeba było dobudować windę. Przecież przy remontach trzeba dostosowywać budynek do aktualnie obowiązujących przepisów. Dlaczego nie zrobiono to wtedy. Kto poniesie konsekwencje.

  5. Moze lepiej załatać dziury i dokonczyć obiecany chodnik na ul. Nowowiejskiej. Zrobic winde na pkp zawiercie borowe pole poniewaz z wozkiem dzieciecym nie ma jak zejsc a o wozku inwalidzkim to nawet nie wspominam…

  6. Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ile osób niepełnosprawnych w roku będzie korzystać z tej windy 2-3? Taką ilość osób może obsłużyć dany urzędnik bezpośrednio schodząc do osoby niepełnosprawnej na parter. Można też wygospodarować jakieś pomieszczenie do obsługi takiego petenta na parterze, aby zapewnić mu komfort i prywatność obsługi. Czy w tym Urzędzie ktoś jeszcze myśli racjonalnie?
    Co do chodników i ulic przychylam się do zamieszczonych już uwag powyżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.