zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Upały: w Zawierciu lekcje potrwają 30 minut, starostwo będzie pracować krócej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat pogodowy o upale (temperaturze od 30 do 33 stopni Celsjusza w ciągu dnia) na terenie większości Polski.

Ostrzeżenie dla powiatu zawierciańskiego obowiązuje od godziny 12:00 w poniedziałek 10 czerwca do godziny 20:00 w środę 12 czerwca. Przewidywana temperatura minimalna w nocy będzie wynosiła od 17°C do 20°C. IMGW przewiduje, że upały powrócą w piątek i sobotę.

W związku z wysokimi temperaturami we wszystkich szkołach podstawowych w Zawierciu od wtorku 11 czerwca do odwołania lekcje będą krótsze.

W związku z trwającymi upałami oraz zgodnie z wytycznymi Prezydenta Miasta Zawiercie od 11.06.2019 r. do odwołania zajęcia lekcyjne trwające 45 min. zostają skrócone do 30 min. Przerwy śródlekcyjne pozostają bez zmian. Lekcje odbywać się będą wg planu – czytamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 11 w Zawierciu.

Starosta Powiatu Zawierciańskiego Gabriel Dors wydał dziś zarządzenie w sprawie skrócenia czasu pracy pracowników starostwa w czasie upałów.

Ze względu na utrzymujące się i prognozowane upały, wprowadzam skrócony czas pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Zawierciu w okresie od 10 czerwca 2019 r. do 14 czerwca 2019 r. bez obowiązku odpracowania i z zachowaniem prawa do wynagrodzenia – informuje zarządzenie starosty.

Od poniedziałku do czwartku starostwo będzie pracowało w godzinach 7:00-14:00, a w piątek 14 czerwca – od 7:00 do 13:00.

22 KOMENTARZE

 1. Bo tylko pracownicy starostwa są narażeni na upały. Inni mogą zapie… dalej .
  Urzędnik w takich warunkach nie pracuje efektywnie. Dziwię się, że nie skrócił pracy do 10, bo już wtedy
  robi się gorąco.

 2. Oj tak. Brawo dla starosty. Każdy szef powinien pomyśleć o tym w takie upały! Ale nie wszyscy myślą o pracownikach… 🙁

 3. Proszę wskazać na jaki niebezpieczeństwo jest skazany urzędnik ?? Niech idzie do huty, lub podobnego zakładu i tam zobaczy, co to znaczy praca. Dziwię się chłopu małorolnemu, że takie idiotyczne podejmuje decyzje. To jest tak, jak z chama zrobią pana. Niech do nich dotrze, że urzędnik ma służyć społeczeństwu i każdy, kto kończy pracę ok. godz. 14.00, ma dostęp do urzędu i ma być obsłużony .

 4. Panie Dors,
  Uczniowie Techników i Liceów pozdrawiają i dziękują za takie nierówne ich potraktowanie. Podstawówki podlegają pod miasto – prezydent Konarski zapewnił im skrócony czas. Niestety szkoły ponadgimnazjalne to starostwo, na czele z panem Gabrielem. Pracownicy na prawdę mają strasznie ciężko, a uczniowie w salach, gdzie jest zwykle na granicy 30 stopni mogą się jeszcze uczyć. Rewelacja.
  Mam nadzieję, że szybko skończy Pan swoją karierę.

 5. Obywatel ma rację. Ja dodam to, że jak urzędasom jest żle w urzędzie,, to proponuję grabie i do parku grabić trawę lub układać kostkę brukową. Tam jest cień i przewiew. Ich praca będzie służyć spoleczrństwu.

  • W drugą stronę to samo – sam zostań urzędasem. W ogóle dlaczego tak antagonizujecie się? Wzajemnie traktujecie się jak wrogie opozycje. Pracownik fizyczny tez może wymagać przecież. A tak poza tym wszędzie fajnie, gdzie nas nie ma. A wystarczyłby zwykły szacunek. Od decyzji jednej osoby uzależnianie niechęć do wszystkich? To mało mądre. Ja nikogo nie nazywam a i urzedasem, ani robolem. Skaczcie sobie do gardeł dalej, chory z nienawiści naród

   • Do tego kto napisał, że każdy może zostać urzędasem… otóż chce Cię uświadomić, że ABSOLUTNIE nikt bez pleców i znajomości nie dostanie się do Urzędu Miasta czy Starostwa. A jak ktoś uważa że jest inaczej to chyba nigdy w Zawierciu nie mieszkał albo jest bardzo naiwny. Pozdrawiam

    • Darmozjady? Oj chyba zazdrość duża przemawia za Panem. Z tego co widzę To nie 2 godziny krócej w ciągu dnia a jedna. Nie daje to 10 h tygodniowo a 5 (chyba że liczyć nie potrafię). I na pewno nie 40 h miesięcznie ponieważ tylko w tym tygodniu skracają pracę- w największe upały(wg zarzadzenia). Od niedzieli proszę Pana ochłodzenie do 25 stopni 😉
     Także mniej nerwów, więcej wiary w ludzi, mniej obrażania i więcej zimnych napoi aby schłodzić organizm i uspokoić nerwy.
     Pozdrowienia

 6. Taka afera bo pracodawca zdecydował o skróceniu godzin pracy w czasie upałów o całą 1 godzinę. No niesamowita sprawa. Inni powinni brać przykład z takiego szefa.

 7. Gratuluję dobrej decyzji Staroście!
  Pracodawcy – pomyślcie o swoich pracownikach w tych upałach. Dyrektorzy wszystkich szkół- pomyślcie rownież o młodzieży.. I tak zbliża się już koniec roku i oceny na pewno już wystawione.
  Dobranoc

 8. Pozamykać wszystkie zakłady i urzędy … bo upał, Zaczniemy pracę we wrześniu… jak nie będzie upałów. A jak przyjdą mrozy w grudniu … to też pozamykać zakłady i urzędy …. bo zimno. W marcu jak puszczą mrozy to dopiero do pracy, tak będzie …. brawo starosta, ty potrafisz myśleć, nikt by tak nie pomyślał, order masz pewny.

 9. Niech w tych dniach wyłaczą klimatyzacje w Urzedzie Miejskim i starostwie i bedziemy na równi a nie gdzie Urzad ma klime i chlodno w pokojach a robol zap… w terenie

  • A ja pracuję umysłowo i nie mam klimy i tez zap***rdalam. Nie chodzi o to by się licytować i ziać nienawiścią a to do roboli, a to ”urzedasow”, jak sami „ładnie” innych nazywacie. Wszyscy powinnismy wymagać przestrzegania naszych praw.

 10. A czy skrócenie czasu pracy nie jest szkodą dla starostwa?

  Nie wykonują pracy nie powinni dostać wynagrodzenia za skrócony czas wykonywania obowiązków!

  Lub ewentualnie niech odpracuja… Jak starostwo ma mieć krótszy czas pracy.

 11. Oczywiście że można. Szef może podjąć taka decyzję w tak duże upały…
  Poza tym skandal? Przesada, to tylko godzina dziennie w tym tygodniu.. Poza tym po tych wszystkich komentarzach można napisać wypracowanie “jak z igły zrobić widły” 😀

 12. pracować na państwowym i chwalić kapitalizm – nawet na tym przykładzie widać różnice między pracą u jednych i drugich – ciekawe co by kto wybrał gdyby mógł

 13. Krócej czy dłużej ale pracować trzeba. Nurtuje mnie inny problem. Który z włodarzy sypnął groszem i zapewnił swoim pracownikom napoje chłodzące choćby wodę mineralną. Nie myślę tu tylko o pracownikach urzędów ale również podległych im placówkach. Podejrzewam że w większości dostępna jest tylko jurajska kranówka. Ustawa sobie życie sobie. Chcesz pić – kup sobie. Pozdrawiam spragnionych.

 14. Ja rozumiem, ze o tyle będą mieli obniżoną pensję urzędnicy,
  Nie wyobrażam sobie inaczej, aby z moich podatków darmozjady jeszcze więcej się op…
  2h krócej w ciągu dnia, co daje 10h tygodniowo.
  40 miesięcznie.
  Okaże się, że mimo skrócenia godzin pracy, urzędasy są w stanie zrobić to samo, czyli….
  Jest ich za dużo !!!

  • Darmozjady? Oj chyba zazdrość duża przemawia za Panem. Z tego co widzę To nie 2 godziny krócej w ciągu dnia a jedna. Nie daje to 10 h tygodniowo a 5 (chyba że liczyć nie potrafię). I na pewno nie 40 h miesięcznie ponieważ tylko w tym tygodniu skracają pracę- w największe upały(wg zarzadzenia). Od niedzieli proszę Pana ochłodzenie do 25 stopni 
   Także mniej nerwów, więcej wiary w ludzi, mniej obrażania i więcej zimnych napoi aby schłodzić organizm i uspokoić nerwy.
   Pozdrowienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.