zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Przebudowa 2,2 km ul. Mrzygłodzkiej ma trwać jeszcze wiele miesięcy. Łącznie prawie 2 lata. Zapytaliśmy ZDW, dlaczego tak długo? Rzecznik: “Dziękuję za podzielenie się opinią” [AUDIO]

Od 10 lutego 2020 roku ul. Mrzygłodzka w Zawierciu jest zamknięta w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 791 na odcinku od DK 1 do DK 78. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, jej przebudowa potrwa jeszcze… co najmniej do października 2021 roku lub nawet do stycznia 2022.

Zapytaliśmy o to Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Oto, jak instytucja odniosła się do tej kwestii:

Zakończenie przebudowy DW 791, zgodnie z umową zaplanowane jest na styczeń 2022 roku. Do końca października ma być zakończone układanie mas bitumicznych – mówi Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Rzecznika ZDW zapytaliśmy, dlaczego przebudowa ul. Mrzygłodzkiej ma docelowo trwać prawie 2 lata? W zapytaniu porównaliśmy tę inwestycję do innego projektu Zarządu Dróg Wojewódzkich – budowy  obwodnicy Myszkowa (składającej się z mostów i nasypów), która trwała 2,5 roku.

W odpowiedzi Ryszarda Pacera czytamy, że ul. Mrzygłodzka została rozebrana i jest budowana od nowa“.

Dotyczy to wszystkich warstw konstrukcji drogi. Dodatkowo są tu przebudowywane elementy infrastruktury technicznej, linie energetyczne, odwodnienie drogi itp. Nie ma przesłanek, by twierdzić, iż termin zawarty w umowie z wykonawcą jest zbyt długi. Jeśli nie zostanie dotrzymany, będziemy analizowali przyczyny dlaczego tak się stało – informuje rzecznik ZDW.

Na kolejne pytania naszej redakcji i stwierdzenie, że prawie 2 lata na wybudowanie od nowa około 2,2-kilometrowego fragmentu drogi to wyjątkowo długi okres czasu, rzecznik odpowiedział: “Dziękuję za podzielenie się opinią. Przekażę ją osobom odpowiedzialnym za nadzór na tą inwestycją”.

Postanowiliśmy przy okazji dowiedzieć się, jak kwestia zamknięcia drogi wygląda od strony mieszkańców. Robert Kleszcz, przewodniczący Osiedla Marciszów oraz dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich przy ul. Mrzygłodzkiej komentuje ją w następujący sposób:

MS/PK
redakcja@zawiercianskie.pl

2 KOMENTARZE

  1. 2200 metrów drogi w 24 miesiące daje około 90 metrów na miesiąc to dobry wynik. Przebudowa 500 metrów Piłsudskiego ( okolice sp nr 9) trwa od 14 września czyli 4 miesiące i końca nie widać. Jednak najgorsze jest to , że trzeba mieć dużo szczęścia aby zobaczyć pracujących na obu tych budowach ludzi czy jakiś sprzęt w ruchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.