zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Uczniowie zawierciańskich podstawówek w projekcie “Młody Obywatel” [WIDEO+ZDJĘCIA]

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 11 w Zawierciu uczestniczą w ogólnopolskim programie „Młody Obywatel”. Jego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej, a także aktywizacji młodzieży.

– Dla nas to przede wszystkim nauka przez działanie. Tu uczymy sie myśleć, rozwiązywać problemy, planować, współpracować. Bardzo ważne jest to, że nabyte umiejętności będziemy mogli wykorzystać w życiu dorosłym. Chcemy pokazać nasze otoczenie, naszą okolicę oraz to, że możemy zrobić naprawdę coś fajnego…co choćby da satysfakcję – mówią uczestnicy programu.

W środę 10 maja grupa projektowa wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez mentora Centrum Edukacji Obywatelskiej Barbarę Rostek, które odbyły się w sali “Rotunda” w Zawierciu. Podczas zajęć uczniowie szczegółowo planowali warsztaty, które zorganizują dla swoich rówieśników na temat zdrowego i aktywnego trybu życia, a także nabywali umiejętności prowadzenia rozmowy urzędowej, uczyli się współdziałania w grupie.

Oto film przygotowany przez grupę uczniów:

Zdjęcia i tekst: Szkoła Podstawowa nr 5 i nr 11 w Zawierciu (Eliza Mikoda, Joanna Gewald)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange