zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Uczeń SP8 w Zawierciu zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu “List do Taty”. Uczestniczyło w nim 2 431 uczniów z całej Polski [ZDJĘCIA]

25 września 2019 r. w Senacie RP w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników 5. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „List do Taty”, zorganizowanego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Cyryla i Metodego – Inicjatywa, pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi publicznej na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa. Konkurs był adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych.

Zwycięzcą etapu ogólnopolskiego został uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Zawierciu – Mateusz Hadziński, który wcześniej zdobył I miejsce w okręgu wyborczym Senatora Senatu RP Arkadiusza Grabowskiego.

List Mateusza został uznany za najlepszy w V edycji Konkursu „List do Taty”, w którym wzięło udział 2431 uczniów z klas czwartych i piątych 396 szkół podstawowych w 30–stu okręgach wyborczych Senatorów RP. Dyplom i nagrody wręczył Mateuszowi Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. Dodatkowymi nagrodami w Konkursie było zwiedzanie Sejmu i Senatu RP.

Praca literacka Mateusza została odczytana za rozpoczęcie uroczystej Gali Finałowej przez redaktora Krzysztofa Ziemca i wzbudziła silne emocje zarówno wśród obecnych senatorów, parlamentarzystów, przedstawicieli fundacji i Rzecznika Praw Dziecka, jak i wszystkich laureatów, rodziców i nauczycieli. Mateuszowi Hadzińskiemu w Warszawie towarzyszyła mama, Alina Hadzińska oraz nauczycielka języka polskiego, Elżbieta Stępczyńska, która zachęciła Mateusza do wzięcia udziału w Konkursie. Wcześniej, bo 11 września 2019r. Senator Arkadiusz Grabowski gościł w Szkole Podstawowej nr 8 w Zawierciu, aby osobiście uhonorować Laureata Grand Prix etapu okręgowego tego konkursu. W spotkaniu oprócz Laureata, uczniów i grona pedagogicznego SP nr 8 z dyr. szkoły Ewą Szulińską, polonistką Elżbieta Stępczyńską, mamą Alina Hadzińską uczestniczyła również przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Chawuła oraz przewodniczący Rady Rodziców SP nr8 Krzysztof Lipowicz – czytamy w informacji prasowej przesłanej przez szkołę.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 8 w Zawierciu

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.