100 successful college application essays download honor code essay haverford free essay on teenage driving sardar patel the iron man of india essay good book examples for sat essay write an essay on transcendentalism of walt whitman

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

TVP Info w Morsku koło Zawiercia [ZDJĘCIA]

Dziś późnym popołudniem w Morsku koło Zawiercia ekipa TVP Info nagrywała program “To jest temat”.

 

Jego tematem był apel mieszkańców Morska o odłączenie od gminy Włodowice i przyłączenie sołectwa do Zawiercia. W programie, który poprowadził Przemysław Adamski wzięli udział mieszkańcy Morska, a także Rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu Marcin Wojciechowski. Nie było Wójta Włodowic Adama Szmukiera.

– Nasze stanowisko uzasadniamy brakiem jakichkolwiek inwestycji mających na celu poprawę warunków życia w naszej wsi. Ponadto przy powstaniu gminy Włodowice zostaliśmy odłączeni od Kromołowa, natomiast zamek w Morsku administracyjnie pozostał w Zawierciu. Przy podziale administracyjnym w 1975 roku zamek w Morsku miał być przywrócony administracyjnie do Morska, jednakże konflikt pomiędzy konserwatorem zabytków z Częstochowy a ówczesnymi właścicielami zamku, spowodował zaniechanie takiego działania – czytamy w piśmie skierowanym do gminy Zawiercie podpisanym w lipcu przez 100 z 300 mieszkańców Morska.

Wójt Włodowic zapewnia, że Morsko nie jest pomijane w planie inwestycji w gminie, choć – jak podkreśla – szanuje wolę mieszkańców.

Zmiana granic gminy wymaga konsultacji społecznych, a także opinii zainteresowanych rad gmin i wojewody. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje Rada Ministrów.

Emisja programu “To jest temat” w sprawie Morska odbędzie się najprawdopodobniej 1 lub 2 sierpnia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange