zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

TVP Info w Morsku koło Zawiercia [ZDJĘCIA]

Dziś późnym popołudniem w Morsku koło Zawiercia ekipa TVP Info nagrywała program “To jest temat”.

 

Jego tematem był apel mieszkańców Morska o odłączenie od gminy Włodowice i przyłączenie sołectwa do Zawiercia. W programie, który poprowadził Przemysław Adamski wzięli udział mieszkańcy Morska, a także Rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu Marcin Wojciechowski. Nie było Wójta Włodowic Adama Szmukiera.

– Nasze stanowisko uzasadniamy brakiem jakichkolwiek inwestycji mających na celu poprawę warunków życia w naszej wsi. Ponadto przy powstaniu gminy Włodowice zostaliśmy odłączeni od Kromołowa, natomiast zamek w Morsku administracyjnie pozostał w Zawierciu. Przy podziale administracyjnym w 1975 roku zamek w Morsku miał być przywrócony administracyjnie do Morska, jednakże konflikt pomiędzy konserwatorem zabytków z Częstochowy a ówczesnymi właścicielami zamku, spowodował zaniechanie takiego działania – czytamy w piśmie skierowanym do gminy Zawiercie podpisanym w lipcu przez 100 z 300 mieszkańców Morska.

Wójt Włodowic zapewnia, że Morsko nie jest pomijane w planie inwestycji w gminie, choć – jak podkreśla – szanuje wolę mieszkańców.

Zmiana granic gminy wymaga konsultacji społecznych, a także opinii zainteresowanych rad gmin i wojewody. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje Rada Ministrów.

Emisja programu “To jest temat” w sprawie Morska odbędzie się najprawdopodobniej 1 lub 2 sierpnia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.