zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Trzecie odroczenie sprawy Ryszarda Macha: “stan zdrowia uniemożliwia udział w rozprawie”

Dziś miała się odbyć kolejne rozprawa odwoławcza w sprawie m.in. Ryszarda Macha, byłego prezydenta Zawiercia i byłego starosty zawierciańskiego. Została odroczona.

Przyczyną kolejnego odroczenia było dostarczenie do Sądu Okręgowego w Częstochowie zaświadczenia wydanego przez lekarza sądowego o braku możliwości uczestnictwa w rozprawie przez około dwa tygodnie w związku z wcześniejszym pobytem w szpitalu. Termin kolejnej rozprawy ustalono na połowę kwietnia.

Czy sąd podjął decyzję w sprawie Ryszarda Macha w związku z jego kolejną nieobecnością usprawiedliwianą stanem zdrowia?

Sędzia w tej sprawie podjął decyzję o wydaniu opinii biegłych z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu żeby wydali opinię w sprawie stanu zdrowia Ryszarda M. – powiedział sędzia Dominik Bogacz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Na wydanie opinii biegli z Poznania mają 30 dni od dnia dostarczenia dokumentacji, termin ten upłynie w połowie kwietnia.

Przypomnijmy, w maju 2018 roku Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał wyrok skazujący wobec Ryszarda Macha, Marka K. i jego współpracownika – zarzut dotyczył przyjmowania korzyści majątkowych. Były włodarz Zawiercie otrzymał wówczas łączny wyrok 4 lat pozbawienia wolności, grzywnę 20 tys. zł, przepadek mienia zdobytego z czynów zabronionych, a także 5 lat zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w administracji publicznej.

Redakcja Radia Zawiercie i portalu zawiercianskie.pl próbowała skontaktować się z Ryszardem Machem.

Niczego nie będę komentował – powiedział Ryszard Mach.

4 KOMENTARZE

    • Nie, nie przeproszę bo poprzednio na drugi dzień po rozprawie widziałem go zdrowego i dzisiaj też, a na sesję bał się przyjść bo potwierdziłby symulowanie choroby. Jestem pewny, że wdniu następnej rozprawie też będzie umierający.

  1. Wszyscy przestępcy są obłożnie chorzy jak trzeba do sądu, to tylko rozprawa a nie dniówka w kamieniołomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.