zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Trwała i bardzo efektowna reklama zewnętrzna? Poznaj zalety współczesnych liter przestrzennych

Zadbanie o obecność nazwy firmy czy jej logotypu w przestrzeni miejskiej wiąże się z wieloma wyzwaniami. Trzeba znajdować dobre miejsca do ekspozycji reklam, gdzie kłopotów nie będą sprawiali ani administratorzy obiektów, ani lokalne przepisy chroniące ich estetykę. Konieczny jest właściwy projekt, wreszcie: wykonanie umieszczonych na zewnątrz elementów musi zapewniać im odporność na panujące tam warunki. Kłopotliwe bywa jednak także dobranie elementów reklamowych przeznaczonych do architektury wnętrz.

Pewne rzeczy wydają się niezmienne. Jednak i je można ulepszyć

Litery przestrzenne to realizowany od wielu lat doskonały pomysł na przyciągający wzrok, niebanalny szyld. Jako bryła realnie istniejąca w przestrzeni, wyglądają dużo bardziej naturalnie i robią naprawdę dobre wrażenie nawet tam, gdzie, zwykły napis szpeciłby budynek, na którym byłby umieszczony. Zapewniają doskonałą czytelność w różnych warunkach pogodowych i porach dnia. Po zmroku szczególnie korzystny efekt mogą stworzyć, gdy zostaną w umiejętny sposób podświetlone, co w dodatku nie wiąże się z dużymi kosztami za sprawą powszechnych dziś diod LED. Ważne jest jednak, by były wykonane z materiału zdolnego sprostać trudom użytkowania na zewnątrz obiektów, a więc odpornych na ostre słońce, skrajne temperatury, opady czy wiatr. Wymaga tego zarówno spełnienie ich podstawowych funkcji, jak i np. bezpieczeństwo przechodniów korzystających z chodników znajdujących się poniżej.

W ostatnim czasie oprócz blach i tworzyw dużą popularnością jako materiał na litery 3D cieszy się styrodur. Co to takiego? To inaczej polistylen ekstrudowany. Jest on już powszechnie wykorzystywany w budownictwie jako materiał izolacyjny – pomimo tego, że jest droższy niż np. styropian. Jego zalety jednak nie tylko w pełni to rekompensują, ale i czynią z niego doskonałe materiał także do innych zastosowań. Precyzyjnie wykonane, efektowne litery ze styroduru ma swojej ofercie np. firma warMAX.

Litery przestrzenne idealne także do wnętrz

Wielką zaletą styroduru jest jego duża wytrzymałość, a także niewrażliwość na wilgoć. Czyni to z niego świetny materiał na obiekty, które mają stawiać czoła warunkom pogodowym. Jednocześnie niska waga powoduje, że instalacja wykonanych z niego liter na elewacji bądź dachu jest zadaniem dużo mniej kłopotliwym, niż ma to miejsce w przypadku tych wykonanych z metalu czy wielu tworzyw. Precyzyjnie wycięte i pomalowane odpowiednią farbą styrodurowe litery 3D będą więc spełniały swoje zadanie bardzo długo, niezmiennie stanowiąc doskonałą wizytówkę promującej się w ten sposób firmy.

Elementy przestrzenne od dawna są także szeroko wykorzystywane w architekturze wnętrz. Odpowiednio wykończony styrodur i tutaj znajdzie zastosowanie, umożliwiając wykonanie efektownych i łatwych w montażu napisów, logotypów, czy innych detali wystroju. Fachowcy zajmujący się wykorzystywaniem tego materiału na co dzień potrafią wykonać z niego niemal wszystko – warto więc przedstawić im swoje potrzeby, a z pewnością zaproponują doskonałe rozwiązanie.

Źródło: Materiał Partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.