zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Trwa “Żermun 2019” [ZDJĘCIA]

W  I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu dziś rozpoczęła się dwudniowa konferencja „Żermun” 2019”.

Ideę konferencji organizatorzy zaczerpnęli z berlińskiej modelowej konferencji ONZ. Rokrocznie udział w niej bierze około 100 młodych ludzi – uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych. Każda szkoła reprezentuje inny kraj, a „delegaci” debatują w pięciu komisjach: politycznej, praw człowieka, ochrony środowiska, społeczno-ekonomicznej oraz w komisji specjalnej. Poprzez udział w w konferencji młodzież zapoznaje się z procedurami obowiązującymi podczas obrad ONZ oraz uczy się prowadzenia debat. Obrady prowadzone są w języku angielskim. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Starosty Zawierciańskiego Gabriela Dorsa – czytamy na stronie starostwa powiatowego.

W tym roku w dniach 14-15 marca uczniowie wcielili się w delegatów różnych państw, aby planować działania na rzecz poprawy klimatu. W symulacjach obrad brało udział 21 szkół podstawowych. 130 uczniów pracowało w 5 komisjach, gdzie w języku angielskim budowali rezolucje i opracowywali możliwe rozwiązania.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zawierciu / I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu

2 KOMENTARZE

  1. Brawo Żerom!!
    impreza na której uczniowie muszą porozumiewać się po angielsku żeby coś stworzyć – SUPER!
    no i reklama szkoły 🙂

  2. Jasne,gdyby to samo powiedzieli po polsku to nie miałoby takiej mocy urzędowej 🙂 A po angielskiemu to tak światowo,choćby największe głupstwo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.