zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Trwa zbiórka pieniędzy na koncentrator tlenu dla Łukasza Rejewskiego

Pochodzący z Zawiercia 30-letni Łukasz Rejewski cierpi na ciężką chorobę zwaną hiperglicynemią nieketotyczną. Jest to przewlekła genetyczna choroba metaboliczna polegająca na zaburzonej przemianie aminokwasu o nazwie glicyna, który jest aminokwasem endogennym, czyli jest syntezowany przez ludzki organizm. Na hiperglicynemię nieketotyczną w Polsce cierpi około 37 osób.

W związku z chorobą, na którą cierpi Łukasz zdiagnozowano u niego także przewlekłą niewydolność oddechową z hipoksemią i hiperkapnią. Objawem choroby jest także lekooporna padaczka, porażenie mózgowe oraz pęcherz neurogenny.

Na co dzień Łukasz korzysta z wielu skomplikowanych i drogich urządzeń medycznych: asystor kaszlu, respirator oraz leków i środków higienicznych, których całkowity koszt wynosi miesięcznie około 1. 600,00zł. Pomimo tego Łukasz nadaje sens mojemu życiu i jest całym moim światem! Każdego dnia od kilkudziesięciu lat staram się z całych sił walczyć o niego i zatrzymać przy sobie jak najdłużej, bo przecież mimo letargu, z którego Łukasz wybudza się na krótko widzę jak bardzo chce żyć, widzę jego błysk w oku a nawet uśmiech. Dlatego też chciałabym pokazać Łukaszowi świat, żeby choć na chwile zobaczył coś więcej poza domem i szpitalem. Pragnę zabrać syna na długi spacer i nie martwić się, że za chwilę spadnie niebezpiecznie saturacja i trzeba będzie wracać do domu podpinać Łukasza do stacjonarnego koncentratora tlenu. Aby to było możliwe potrzebujemy Państwa otwartych serc! Bez Was nie jestem w stanie pokryć kosztów zakupu leków, odżywek, środków pomocniczych i najważniejszej rzeczy do spełnienia mojego marzenia przenośnego koncentratora tlenu – napisała na stronie internetowej zbiórki mama Łukasza, Marzena Rejewska.

Oto link do strony zbiórki: https://pomagam.pl/tlendlalukasza?fbclid=IwAR3Msi8CXfKwI_zuD4qsqDSg3-Dff0JLv-s1SCr6DfqWS0F7rXSpN_sC93g

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.