zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Tłumy na proteście w Zawierciu przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego: “J**** PiS!” [WIDEO+ZDJĘCIA]

W poniedziałek 26 października przez Zawiercie przeszedł protest przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności z ustawą zasadniczą tzw. aborcji eugenicznej.

Protest przeszedł ulicami Zawiercia (3 Maja, przez teren bazyliki, ul. Sienkiewicza, Leśną, Sikorskiego do dworca i ponownie 3 Maja, Kościuszki, Piłsudskiego, Leśną i Sikorskiego do dworca).

Protest rozpoczął się przed godziną 19:00 na placu św. Jana Pawła II w Zawierciu. Stamtąd uczestnicy sprzeciwu wobec wyroku TK przeszli ulicą 3 Maja pod parafię św. Apostołów Piotra i Pawła (bazylikę ochraniało kilku działaczy Zawierciańskiej Inicjatywy Narodowej i Młodzieży Wszechpolskiej). Następnie ulicą Sienkiewicza protestujący poszli pod biuro poselskie Danuty Nowickiej i dalej ulicami Leśną i Sikorskiego wrócili na plac przy fontannie. Przemarszowi towarzyszyły okrzyki “Wy*******”, “J**** PiS”, “Kaja Godek, ch*** Ci w ****, “To jest wojna”, “Trzeba było nas nie wk******”.

Jutro szanowny Pan prezes zwołał zebranie. Zebranie odnośnie tego, co sami narozrabiali. Dlatego jeśli to zebranie nie przyniesie spodziewanych efektów, czyli wycofania się z tych zapisów Trybunału Konstytucyjnego, zapraszamy wszystkich w środę na 18:30. Niech nas będzie jeszcze więcej! – mówił uczestnik protestu.

– Wielkie brawa dla wszystkich dziewczyn. Ale ja, jako przedstawiciel młodzieży, chciałem powiedzieć jeszcze jedną rzecz: podziękujmy im. I naprawdę wielkie, wielkie brawa dla młodzieży, która się tutaj tak licznie tutaj dzisiaj zgromadziła. Naprawdę, całe Zawiercie jest z Was dumne. Wielkie brawa – Miłosz Łągiewka, radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego.

Pełna relacja z protestu dostępna transmisji wydarzenia na Facebooku i w materiale filmowym poniżej:

TRANSMISJA NA FACEBOOKU ZAWIERCIANSKIE.PL

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

38 KOMENTARZY

  • Pozostało mam już tylko modlić się modlić i modlić aby Duch Święty oświecił nas wszytkich. Módlmy się codziennie i nie dajmy się zastraszyć. Jezu Chryste ufam Tobie!

 1. Jeszcze gdyby media podkreślały, że kobietom nie chodzi o prawo do aborcji jako takiej, tylko o prawo do aborcji eugenicznej, tej która zagraża zdrowiu i życiu kobiety, gdzie płód jest trwale uszkodzony, nie mający szans na przeżycie, bo na razie wychodzi na to że te “złe baby” chcą mieć prawo do usuwania każdej ciąży a to nie prawda

 2. Na następny marsz proponuje zabrać puste butelki po mineralnej tak puste jak głowy zwolenników średniowiecza w naszym kraju i zostawić je pod pomnikiem obrońcy pedofilów w kościele.

 3. Dzicz to ci, którzy przyszli dla zadymy, zdecydowana jednak większość przyszła zaprotestować przeciw zmuszaniu kobiet do heroizmu, jakim jest wychowywanie dzieci z ciężkim uposledzeniem, dzieci które czasami nawet nie są świadome swojego życia, za to potrafią zrujnowac całe rodziny nie otrzymując od instytucji państwowych praktycznie żadnego wsparcia. Obecna, kompromisowa ustawa, funkcjonowała z powodzeniem przez niemal 30 lat, teraz po orzeczeniu TK, zdecydowana większość społeczeństwa ma się podporządkować ultrakatolom z pod znaku organizacji prolife, którzy są marginalnym ułamkiem procenta całości społeczeństwa. To jakiś absurd!

  • Ale sie faszystowscy katole wystraszyli. Pozostalo wam juz tylko bicie kobiet I dzieci. Myśleliście ze wprowadzicie w Polsce brunatną ideologie a tu was kobiety załatwią. Ich mężczyźni dopilnują aby żaden z was nie podniósł na nie ręki.

    • Odezwał się zawiercianski, pełen heroizmu bohater, gotów zrezygnować na wiele lat z kibolskich ustawek i meczów oraz patriotycznych mszy, aby doglądać przez 24h na dobę ew potomka, który musiał się urodzić pomimo stwierdzonego bezmózgowia. Brawo Ty, gdyby coś to pisz listy do członków Trybunału Konstytucyjnego, może Pani Pawłowicz albo tow. Piotrowicz rzuca 50 zł na pieluchy. Jeżeli nie obgryzasz paznokci i rwiesz włosów z głowy to może już zacznij treningi, pewnie przydadzą się takie umiejętności.

  • Czy Drodzy protestujacy walczyli by tak tlumnie za ojczyzne? Jestescie zalosni sa bardziej cywilizowane sposoby protestu wyrazenie swojego zdania pogladu. Przez kogo jestescie sterowani przez lewakow….jak widac mlodziez dzieci gdzie jest policja? nie wspomne o zagrozeniu epidemia!

   • A co ma ojczyzna do głupoty i podłości rządzących?
    Do każdego trzeba przemówić zrozumiałym dla niego językiem. Uzurpator nie zrozumie cywilizowanych sposobów wyrażania protestu. Jak Kuba Bogu,tak Bóg Kubie.

    • Narod wybral w wolnych wyborach.Lewakom pseudoliberalom i inne TW dupa sie pali juz na maxxxaa. niech sobie lewactwo protestuje ale poziom i wiedza owych lewakow sterwanych jest gazetowa. Polowa tej dziciarni poszlo w tzw “owczy ped” a nie wie o co chodzi. Lewactwo juz sie konczy oj konczy. spokojnie damy rade Bog Honor i Ojczyzna

     • Najwięcej do powiedzenia w temacie mają pełni miłości do ludzi,doświadczeni praktycy znający temat “od podszewki”, ze starym,zgorzkniałym kawalerem Kaczyńskim na czele. Tylko dlaczego dla nich i im podobnych ten Bóg,honor i Ojczyzna umiejscowione są w kobiecych brzuchach? Aberracja jakaś?

 4. To jest jakaś kpina!
  całym sercem jestem za ideą marszu, w 100% jestem przeciwko ustawie o zakazie aborcji ale wstyd utożsamiac mi się z ludźmi którzy na ulicy krzyczą hasła typu “wypier…”, jeb.. pis”, i Wy bierzcie na te manifestacje małe dzieci i co? Każecie im krzyczeć takie hasła? Ludzie, czy naprawdę brakuje innych haseł w języku polskim? Biorą młodą gów.. i każą jest coś powiedzieć do megafonu a ona nie ma nic więcej do powiedzenia oprócz “wypier…” Masakra! To jest właśnie CIEMNOGRÓD , Ludzie którzy uważają się, za inteligenych.. ŻAl…

 5. Czy obecnie rządząc tym krajem, nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji tych zmian (najpierw ekonomiczna zapaść pewnych gałęzi rolnictwa w celu ulżenia cierpieniu zwierząt, a teraz zakaz aborcyjny i wręcz dołożenie cierpienia LUDZIOM nieuleczalnie chorym i ich rodzinom) ? Niestety, ale to wszystko jest zaplanowane, a już na pewno do przewidzenia nawet przez średnio rozgarniętego obywatela, a co dopiero przez ekspertów i doradców rządowych. O tym, że ludzie na świecie”‘będą się bali oddychać” mówił w swych wywiadach (już chyba 2 lata temu) pan Jackowski ( i mamy covid). Kilka miesięcy temu przewidywał on niepokoje społeczne po ZAPLANOWANYCH do tego celu kontrowersjach ustawowych, których skutkiem ma być rozłam i wręcz upadek polskiego rządu (do tego wszystko zmierza). Na koniec, jest wizja wojny światowej, o której skutkach nawet sam nie chce opowiadać (ale czuć przerażenie). Powstaje pytanie, czy mamy wybór w decydowaniu o własnym, zbiorowym losie ?, bo jeśli ktoś , może przewidzieć co się wydarzy i to się właśnie potwierdza, to … rynce opadają

 6. Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę, takie hasło było za komuny i wydaje Mi się , że powinno wrócić.
  Dawno chłopa nie miałyście miłe baby i we łbach wam się poprzewracało ?
  Jak by Was ktoś porządnie zerżnął to by Wam się nie chciało łazić ?

   • ten kto steruje Wami lewackie teczowe myslenie w stylu “robta co chceta” siedzi i cieszy miche bo zalezy mu chaosie w Polsce. Przeczytajcie najpierw cala ustawe “a nie w onucach” wychodzicie na ulice sterowani. taki jest Wasz poziom “jeb.. PiS” marzy Wam sie lewackie panstwe to do np Francji ktora sie budzi powoli. Leccie paholki matiuszki rosjii na skarge do Brukseli przeciez to w Waszym stylu za przeproszeniem cytat Pani Jandy “srac” na wlasna ojczyzne.

  • Jestem dumna, że tyle osób przyszło na protest. Tu widzę chłopów średniowiecznych którzy uważają że kobiety to tylko mają rodzić i stać przy garach. Odwalcie się to nie te czasy i kobieta ma prawo decydować.

 7. Też bym tak chciał .Wziąść kredyt i kupić działkę a potem ją sprzedać z potrójnym zyskiem .I wtedy już na następną nie muszę brać kredytu .Obudź się jak tego nie widzisz .Tak zdemoralizowanej władzy zarówno tej ogólnopolskiej jak i lokalnej to jeszcze nie było.

  • Dzisiaj Kaczyński zrobił kolejny krok w stronę faszystowskiej dyktatury. Dał przyzwolenie na powolanie SA czyli STURM ABTEILUNG. Tamte niemieckie byly do ochrony partyjnych wieców a nasze będą do ochrony kościołów. To z SA wywodzili się najgorsi oprawcy narodu polskiego. Teraz szykuja sie oprawcy polskich kobiet I ludzi o innych pogladach niż skrajna prawica.

 8. Jestem dumna, że tyle osób przyszło na protest. Tu widzę chłopów średniowiecznych którzy uważają że kobiety to tylko mają rodzić i stać przy garach. Odwalcie się to nie te czasy i kobieta ma prawo decydować.

  • Tu chodzi o jedno jak ma wyglądać państwo polskiej Jaką powinna być rolą obywateli w państwie. Zabetonowanie sceny politycznej spowodowało absolutny brak odpowiedzialności po stronie naszych przedstawicieli .Przyklady od samorządu lokalnego po posłów i senatorów. W inny sposób należy rozwiązać sprawę dotacji dla partii politycznych i dokonać rozdziału państwa od kościoła. Wspólne trwanie i uściski władzy kościelnej i świeckiej zawsze się źle kończyły dla jednej i drugiej .Kościół katolicki w bardzo dużej mierze przyczynił się do odzyskania niepodległości zarówno w 1989 roku jak i 1918 .Cud nad Wisłą to w dużej mierze zasługą polskich księży,którzy mobilizowali ochotników do wstąpienia w szeregi polskiej armii .Dużo wspaniałych akcji charytatywnych .Tyle że też dużo szemranych interesów purputatów przykład majątku premiera .

 9. Należy bardziej rozgłosić akcje wypisywania naszych dzieci z nauczania religii w szkole. W klasie mojej córki już 6 osób się wypiasło. Tak należy walczyć z tym średniowieczem. A ci faszyści niech pilnują dalej klechy. Już nie długo do ich przybytków będą przychodzić sami faszyści i to będzie ich koniec.

 10. Szatan szczeka pyskami swoich sług. Normalni ludzie, nawet wściekli, nie posługują się takim językiem. To, co słyszę na tych nocnych manifestacjach brzmi jak wrzaski w trakcie egzorcyzmu. POD KONIEC, gdy demon wie, że zaraz musi odejść” – tak strajki Polaków po wyroku TK komentuje Wojciech Cejrowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.