zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Tesco zamyka hipermarkety w Polsce. Sklepy w Porębie i Zawierciu jak na razie bez zmian

Największe i kolejne branżowe media (biznes.interia.pl, finanse.wp.pl, forbes.pl, wiadomoscihandlowe.pl) piszą o tym, że firma Tesco szuka kupca na sieć swoich sklepów w Polsce. W połowie 2019 roku spółka ogłosiła, że skupia się na supermarketach, a hipermarkety idą na sprzedaż. Redakcja Mediów Zawierciańskich zwróciła się do Tesco z pytaniem, czy planowane są zmiany w funkcjonowaniu marketów w Porębie i Zawierciu.

– Nieustannie pracujemy nad budowaniem sieci sklepów, która odpowiada na oczekiwania klientów, a równocześnie osiąga określone progi rentowności. Kilka miesięcy temu informowaliśmy o planach skupienia się na mniejszych formatach sklepów – szczegóły znaleźć można na naszych stronach internetowych: https://corporate.tesco.pl/news/2019/tesco-w-polsce-skupi-si%C4%99-na-mniejszych-formatach. Częścią procesu jest zamknięcie i sprzedaż niektórych hipermarketów – nie dotyczy to sklepów w Porębie i Zawierciu – informuje biuro prasowe Tesco Polska.

Jak do tej pory zamknięto hipermarkety w Bydgoszczy, Gdyni, Gdański, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Lublinie, Piastowie, Rzeszowie, Sosnowcu, Tychach, Warszawie, Wrocławiu i Żarach.

Jak informuje Tesco w raporcie podsumowującym 2019 rok, w Polsce w ubiegłym roku zamknięto 62 sklepy (ich liczba zmniejszyła się z 415 do 353).

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.