zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Tańczyli przeciw przemocy [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dzisiaj w Bistro Mojego Brata w Zawierciu odbyła się międzynarodowa akcja “Nazywam się miliard”.

“Nazywam się miliard”, czyli “One Billion Rising Poland” to międzynarodowa akcja, której głównym celem jest protest wobec przemocy dotyczącej kobiet. Została ona zapoczątkowana w 2013, a jej formą jest taniec. W tym roku protestujący skoncentrowali się na problemie wykorzystywania seksualnego kobiet i dziewcząt.

W tym roku akcja odbyła się w Bistro Mojego Brata. Wydarzenie rozpoczęło się od tańca przy piosence “Tańczę, bo mam dość!”. Występ został przygotowany przez Justynę Gajdę-Sieradzką (EU4YA ). Po wspólnie wykonanym układzie tanecznym, uczestnicy wysłuchali prezentacji na temat przemocy, którą poprowadził Adam Witkowicz (laureat wyróżnienia Białej Wstążki).

Następnie odbył się krótki kurs samoobrony przeprowadzony przez Ryszarda Matuszczyka. Dla uczestników przygotowana została niespodzianka w postaci ośmiu miesięcznych karnetów na kurs samoobrony w klubie Arashi. Na zakończenie wydarzenia odbył się koncert Patrycji Gotfryd.

Na wydarzeniu pojawiła się  również Ewelina Madej, która zaprosiła zebranych do tańca 14 lutego przed PKZ w Dąbrowie Górniczej.

Tekst, film i zdjęcia: Anna Lewandowska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.