zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Tajne obrady? Zawierciański urząd nie transmitował obrad komisji, na której rozpatrywano skargę na dyrektor MOPS-u

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Zawierciu. Obrady komisji odbywały się zdalnie – jak obecnie wszystkie komisje i sesje zawierciańskiej rady. Komisja nie była jednak transmitowana i – jak do tej pory – na urzędowej stronie nie pojawiło się nagranie z jej obrad.

Redakcja zawiercianskie.pl dotarła do nagrania niemal całego posiedzenia komisji. Tematem obrad była skarga złożona na dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu. Skarga dotyczy podejrzenia o naruszenie ochrony danych osobowych podczas procedury dotyczącej tzw. niebieskiej karty, złożył ją były pracownik MOPS-u.

Gdy w trakcie obrad komisji z ust radnych padało nazwisko skarżącego, zastępca prezydenta Małgorzata Benc poprosiła przewodniczącego komisji, “żeby zwrócić uwagę radnym, aby nie używali imion i nazwisk“.

To jest kwestia zakończenia procedury niebieskiej karty, która jest praktykowana od wielu lat w u nas, w ośrodku. W taki sposób informuje się podmioty postępowania o zakończeniu procedury. Ciężko było żyjąc w świadomości, że postępowanie jest prawidłowe zgłaszać coś, nie wiedząc, że może być to naruszenie – mówiła w trakcie komisji dyrektor MOPS Martyna Tyszczak-Sołtysik.

Dlaczego obrady Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Zawierciu zostały utajnione? Zapytaliśmy zawierciański magistrat o to, na jakiej podstawie i dlaczego komisja, która odbyła się w ubiegłym tygodniu nie była transmitowana? Brak transmisji obrad Komisji przy jednoczesnym przeprowadzeniu jej w trybie zdalnym oznacza uniemożliwienie udziału w komisji mieszkańcom i mediom. W przeszłości udział w obradach Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, w trakcie których podawano personalia i przedmiot skargi był ogólnodostępny i jawny.

Zgodnie z art. 20 ust. 1b ustawy o samorządzie gminnym, obowiązek ustawowy transmisji obrad dotyczy wyłącznie sesji rady miasta, a nie komisji. Wszelkie wymogi formalno-prawne podczas obrad komisji zostały zatem zachowane. Podczas Komisji Skarg Wniosków i Petycji mogły być przetwarzane dane osobowe i dane wrażliwe osób trzecich. W związku z tym chcieliśmy zadbać o pełną swobodę wypowiedzi uczestników komisji oraz zadbać o bezpieczeństwo i nie dopuścić do ujawnienia danych osobowych – poinformował Patryk Drabek, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej UM Zawiercie.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

8 KOMENTARZY

  1. Pan Drabek, Bencowa i to całe towarzystwo wzajemnej adoracji w UM Zawiercie, to kłamczuchy i oszuści!!! Jeżeli by tak było jak opowiadają, to skąd redakcja Zawierciańskie.pl weszła w posiadanie nagrania “niemal całego” posiedzenia Komisji Skarg Wniosków i Petycji? Nie cackać się z nimi i zgłaszać wszystko bezpośrednio do Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. Łamią wszelkie procedury w MOPS, UM i podczas posiedzenia danej komisji Rady Miejskiej. Oni nie mają żadnego pojęcia o ochronie danych osobowych i to widać gołym okiem – nie trzeba być specjalistą. Poczytajcie sobie ich wypociny stanowiące klauzule informacyjne – zgroza. Że jeszcze nie mają kontroli, to aż dziw bierze. Może Konar, czy też Bencowa (PIS-owa) ma jakieś układziki? Pisać skargę do UODO – nic to nie kosztuje i można ją złożyć również elektronicznie. Sprawdzimy jacy są mocni!!!

  2. Pan Drabek w sposób bezczelny kłamie. Komisje są transmitowane tak jak sesje rady. To urząd nie pozwolił na transmisję ze względu na dane wrażliwe.

  3. Zobaczcie kto najbardziej drze jape pod artykułem ? Radny łodnowiciel przemcio czadoman . Ten co go Łukasz wybrał do roboty po znajomości . A przydybali lajkami wcale nie lepsi. Moniś lodnowa czasem w urzędzie lodnowicielskim nie pracuje ?

  4. Czy w komisji był obecny radny pracownik MOPSu? Czy zastępca prezydenta Miszczyk także krwią i kością związana z MOPS . Dlaczego ta firma zamknęła się na ludzi? A co to za nowy nabytek stał dziś pod MOPS obok znanych drzwi? Z jakich funduszy nabyty? Nic dziwnego że Łukasz tak dba o Martynę. A jaki był powód ten prawdziwy wypowiedzenia umowy Kierownikowi działu organizacyjno prawnego? Kto wie? 😊😊😊😊😊

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.