zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Sztafeta charytatywna “Kręcimy dla Marcina” przejechała przez Zawiercie [WIDEO+ZDJĘCIA]

Uczestnicy sztafety rowerowej “Mundur na rowerze” – Kręcimy dla Marcina w poniedziałek 2 października przyjechali do Zawiercia.

Przedwczoraj na teren powiatu zawierciańskiego wjechała grupa kolarzy z województwa podkarpackiego, która w ramach ogólnopolskiej sztafety rowerowej „Mundur na rowerze” zaangażowała się w pomoc choremu policjantowi z KWP w Rzeszowie – Marcinowi. Symbol akcji – bransoletkę – stanowiącą zarazem pałeczkę sztafetową, przejął Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu podinsp. Arkadkusz Miśta, który wspólnie z zawierciańskimi policjantami przyłączył się do jadących kolarzy.

Celem sztafety pod nazwą „Kręcimy dla Marcina” jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

W akcji mogą wziąć udział zarówno policjanci, strażacy, żołnierze i pozostałe służby, a także osoby cywilne. Start rozpoczął się 22 września z Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim, a meta będzie w stolicy Podlasia, Białymstoku. Data zakończenia to 14 października.

Osoby, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003
w tytule wpłaty “Mundur na rowerze” – darowizna dla Marcina

Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze” pod linkiem https://www.facebook.com/Mundur-na-rowerze-1561765327216431/

A także na stronie NSZZP Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie. W przypadku pytań prosimy o kontakt z inicjatorem i organizatorem akcji: sierż. Jarosławem Hapakiem tel. 531-555-801

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.