zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Szpital Powiatowy w Zawierciu: wkrótce otwarcie odnowionego Oddziału Neurologicznego

W przyszłą środę 11 października zostanie otwarty zmodernizowany Oddział Neurologiczny Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Koszt modernizacji oddziału wynosi około 363 tys zł.

Na tę sumę składają się wydatki związane z pracami budowlanymi oraz wyposażenie sal chorych, gabinetów zabiegowych czy pokoju lekarskiego. Kupiono m.in. łóżka wielofunkcyjne o napędzie elektrycznym, szafki przyłóżkowe, kardiomonitory, respirator stacjonarny oraz mobilny aparat EKG. Część pieniędzy – blisko 78 tys. zł – to dotacja Starostwa Powiatowego w Zawierciu. Dzięki modernizacji zwiększa się liczba łóżek neurologicznych z 14 do 24 oraz udarowych – z 16 do 20. Wprowadzone zmiany mają na celu poprawienie jakości i komfortu pobytu pacjenta. Pierwsi pacjenci pojawią się na zmodernizowanym oddziale po 11 października 2017 – czytamy w informacji przesłanej przez Szpital Powiatowy w Zawierciu.

Jakie prace zostały wykonane w ramach modernizacji? Powstały m.in. nowe punkty internetowe, ułożono nowe instalacje elektryczne, w tym system przywoływania personelu medycznego, zainstalowano system do dystrybucji gazów medycznych w sali IOM (Intensywnej Opieki Medycznej) wraz z szafą zaworowo-czujnikową.

Wiele prac było wynikiem dostosowywania szpitala do coraz rygorystycznych przepisów przeciwpożarowych. Odporne na działanie wysokich temperatur drzwi pojawiły się na wyjściu ewakuacyjnym. W wyniku prac modernizacyjnych powstała jednoosobowa sala z węzłem sanitarnym przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Wymieniono także drzwi, wykładziny podłogowe oraz płytki w pomieszczeniach sanitarnych i kuchennych. W oknach zainstalowano rolety. Oprócz wspomnianego wyżej wyposażenia medycznego, na oddziale pojawiły się też ławki dla pacjentów i krzesła. Zakupiliśmy również nową pościel, kołdry, poduszki, koce i dużo innych niezbędnych rzeczy. Na zmodernizowanym oddziale będziemy wprowadzać nowoczesny system apteczny, który na ten moment będzie w fazie testowania. W ramach modernizacji oddział zyskał też nowe oznakowanie – informuje zawierciańska lecznica.

1 KOMENTARZ

  1. Tylko personel nie odnowiony. Na tym oddziale umarł mój ojciec i teść. Książkowy przykład chorej polskiej służby zdrowia. Brak kompetencji. Żadnej troski o pacjenta. Lapowkarstwo. Personelowi tego oddziału życzę wszystkiego najgorszego. P. S. Ciepła woda już jest żeby chorego umyć ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.