zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Szpital Powiatowy w Zawierciu powołał Pełnomocnika ds. Pacjenta

Zawierciańska lecznica wyznaczyła osobę, która ma zajmować się sprawami pacjentów.

Każdy Pacjent mający wątpliwości lub obawy czy jego prawa są przestrzegane, potrzebujący wsparcia i pomocy przy ich egzekwowaniu może skorzystać z pomocy Pełnomocnika ds. Pacjenta, którym w naszej placówce jest Pani Małgorzata Grabowska. Z pomocy Pełnomocnika ds. Pacjenta mogą korzystać Pacjenci Szpitala oraz osoby działające w interesie Pacjenta (rodzina, przedstawiciel ustawowy, opiekun prawny lub faktyczny) – czytamy na stronie internetowej szpitala.

Pełnomocnik ma dyżury od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00 (parter pawilonu A, w pobliżu kiosku); tel. 885 999 152 email: pelnomocnik.pacjenta@szpitalzawiercie.pl

Do zadań Pełnomocnika ds. Pacjenta należy w szczególności czuwanie nad przestrzeganiem praw pacjenta w Szpitalu, przyjmowanie skarg, wniosków oraz pochwał od pacjentów i ich rodzin; wskazywanie trybu skargowego w przypadku naruszenia praw pacjenta; rozpatrywanie oraz udzielanie odpowiedzi na wpływające pytania i skargi; oraz analizowanie skarg i wniosków.

Jednocześnie szpital przypomina, że odpowiedzi na skargi i wnioski udziela Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa dr n.med. Sławomir Milka. Dyżury w każdy czwartek w godz. 12:00-13:00, Pawilon D Szpitala, (Budynek Dyrekcji, II piętro, pokój nr 10, te;. 32 67 40 219).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.