essay on corruption in punjabi language essay on fair trade coffee essay mba bewerbung english comp essay

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Szpital Powiatowy w Zawierciu: otwarcie Oddziału Neurologicznego po modernizacji [ZDJĘCIA]

Symbolicznym przecięciem wstęgi dokonano otwarcia zmodernizowanego Oddziału Neurologicznego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. W uroczystości uczestniczyli Dyrektor Szpitala- Anna Pilarczyk- Sprycha, zaproszeni goście, pracownicy oraz kapelan lecznicy ks. Jan Chaładus.

Za blisko 363 tys. złotych wyremontowano i wyposażono sale, korytarze, gabinety zabiegowe oraz zakupiono nowy sprzęt. Około 78 tys. zł to dotacja Starostwa Powiatowego w Zawierciu. Dla nowego oddziału kupiono łóżka wielofunkcyjne o napędzie elektrycznym, szafki przyłóżkowe, kardiomonitory, respirator stacjonarny oraz mobilny aparat EKG. Powstały również nowe punkty internetowe, ułożono nowe instalacje elektryczne, w tym system przywoływania personelu medycznego. Zainstalowano system do dystrybucji gazów medycznych w sali IOM (Intensywnej Opieki Medycznej) wraz z szafą zaworowo-czujnikową. Wymieniono także drzwi, wykładziny podłogowe oraz płytki w pomieszczeniach sanitarnych i kuchennych. W oknach zainstalowano rolety. Oprócz wyposażenia medycznego, na oddziale pojawiły się też ławki dla pacjentów i krzesła. Zakupiono nową pościel, kołdry, poduszki i koce.

Tutejsze oddziały – Neurologiczny i Udarowy zabezpieczają potrzeby zdrowotne zarówno mieszkańców powiatu zawierciańskiego, ale i myszkowskiego. Udar funkcjonuje w placówce od 5 lat i przez ten czas mieścił się z neurologią w jednej lokalizacji. Połączenie Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego z Oddziałem Skórno-Wenerologicznym w lutym zaskutkowało zwolnieniem się dodatkowej powierzchni, a ta od razu została poddana pracom remontowym.

W wyniku modernizacji zwiększyła się liczba łóżek neurologicznych z 14 do 24 oraz udarowych – z 16 do 20.

Źródło: Szpital Powiatowy w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange