zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Szpital Powiatowy w Zawierciu otrzymał około 30 dawek szczepionki na koronawirusa dla seniorów. Chętnych jest ponad tysiąc osób

W trakcie obrad Komisji Społecznej Rady Miejskiej w Zawierciu tematem głównym były informacje dotyczące wpływu koronawirusa na miasto i mieszkańców.

Podczas komisji radna Elżbieta Kornobis-Wieczorek zapytała przedstawicieli szpitala m.in. o to, jak przebiegają szczepienia.

Cały zeszły tydzień nie otrzymaliśmy ani jednej szczepionki. Dzisiaj czekamy od 7:00 rano na dostawę. Mamy zamówione ponad 700 szczepionek, których jeszcze nie otrzymaliśmy. Na dzień dzisiejszy kończymy pierwsze zgłoszenia grupy “0”, które były do 27 grudnia. Chcieliśmy w zeszłym tygodniu wyszczepić wszystkich zgłoszonych, ale z powodu braku szczepionek cały zeszły tydzień nie było ani jednej szczepionki. Wobec powyższego na ten tydzień mieliśmy zaplanowane wyszczepienie całej grupy “0” – powiedziała naczelna pielęgniarka Anna Koczotowska.

Jeżeli chodzi o przychodnie i grupy 70- i 80-latków, to dzisiaj przyszły pierwsze szczepionki, 30 dawek, i będą pacjenci o 14:00 zaszczepieni. Zapisanych jest na liście około tysiąc osób w kolejce – mówiła podczas komisji (która rozpoczęła się o 13:30) zastępca dyrektora szpitala ds. technicznych Iwona Sroga.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: Archiwum Mediów Zawierciańskich

5 KOMENTARZY

  1. Przedtem, to był kabaret, teraz jest parodia. Ale tak to jest jak w okresie “pandę i” rządzący wydają pieniądze na wszystko, tylko nie służbę zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.