zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Szpital Powiatowy w Zawierciu otrzymał zwiększone dofinansowanie na modernizację. Łączna kwota to prawie 21,5 mln złotych

W czwartek 8 lipca wicemarszałek województwa śląskiego Dariusz Starzycki poinformował na swoim Facebooku, że przekazał aneks do umowy dla Szpitala Powiatowego w Zawierciu, zwiększający dofinansowanie środków unijnych na zadanie „Poprawa jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez modernizację i doposażenie Szpitala Powiatowego w Zawierciu”. Łączna kwota dofinansowania to prawie 21,5 mln zł.

Środki zostaną przeznaczone m.in. na prace remontowo-budowlane, zakup aparatury, sprzętu medycznego i niezbędnego wyposażenia a także na wdrożenie nowych rozwiązań informatycznych. Bardzo się cieszę, że mieszkańcy powiatu zawierciańskiego będą mogli korzystać z opieki zdrowotnej na wysokim poziomie – czytamy na Facebooku wicemarszałka województwa śląskiego Dariusza Starzyckiego.

W spotkaniu udział wzięli starosta zawierciański Gabriel Dors, zastępca Dyrektora ds. Technicznych Iwona Sroga oraz wicestarosta Paweł Sokół. Całkowita wartość projektu to 21 486 486,97 zł (współfinansowanie z Unii Europejskiej 18 065 295,97 zł – zwiększenie o 3 914 797,02 zł; wkład własny: 3 188 063,81 zł).

Autor: Paweł Kmiecik / MS
redakcja@zawiercianskie.pl
źródło: Facebook/Dariusz Starzycki – Wicemarszałek Województwa Śląskiego

8 KOMENTARZY

  1. nieźle, przyda się
    a czy nie było już jakichś remontów kompletnych za 13 milionów? Więc chyba teraz większość zostanie wydana właśnie na sprzęt, wyposażenie.

  2. Oby poszlo na właściwe potrzebne cele. Dlaczego Starosta nie przyzna publicznie że zamknął zawierciański POZ? A ludzie nie zawsze mają samochód by jechać na rzadanie szpitala w Zawierciu do Myszkowa. Zresztą jeśli ktoś bardzo źle się czuje a nawet Jedi stan może spowodować zagrożenie życia to celowo z premedytacją odsyła się go do szpitala w innym mieście? Gdzie dama podróż to też ryzyko. Na co w takim razie pujda te pieniądze?

  3. To jest wysoki poziom? Spóźniający się lekarze, jak bym się spóźnił do pracy to by mnie pracodawca wyrzucił. Kolejki do lekarzy makabryczne. Zapis do endokrynologa 2023 r. W Szpitalu był POZ został zlikwidowany. Został zlikwidowany punkt badań przy ul. Piłsudskiego. Przy tej samej ulicy został zlikwidowany kolejny POZ. To wszystko za kadencji obecnego Starosty. Pan Starzycki oderwał się od ziemi i buja w obłokach.

  4. ile ten szpital ma jeszcze długów ? czy dotacje przewyższyły jego zaległe zobowiązania i ile tak można ciągnąć

  5. Ważna sprawa dla niepełnosprawnych leżących osób: Szpital i przychodnia na Piłsudskiego nie przyjmuje skierowań na rehabilitację domową od pół roku!!!!!. Ludzie potrzebują rehabilitacji ale dyrektor nie reaguje i nie podejmuje decyzji w tej sprawie. Zadne pieniądze nie zastąpią zdrowia i życia tym chorym ale klika szpitalna nic sobie z tego nie robi. Dokąd ta klika będzie rządziła w Zawierciu? Zlikwidowano rehabilitację w szpitalu, na Piłsudskiego są nieliczne osoby, zlikwidowano przychodnię na Niedziałkowskiego a w szpitalnej izbie przyjęć można tylko umawiać się z lekarzem nie można tam wejść. Szok i skandal – szpital powiatowy gdzie jest starosta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.