zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

„Szkoła młodych europejskich przedsiębiorców” w I LO

Młodzież z I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu realizuje innowacyjny projekt w ramach programu Erasmus+ p.n. „Szkoła młodych europejskich przedsiębiorców”.

I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Zawierciu oraz placówki edukacyjne z Francji, Włoch, Hiszpanii i Litwy rozpoczęły realizację innowacyjnego projektu w ramach programu Erasmus+. Projekt przewidziany jest na dwa lata i będzie kontynuowany do końca sierpnia 2019 roku. Jego celem jest kształtowanie postaw przedsiębiorczości i kreatywności u współczesnej młodzieży.

Poprzez działania podejmowane w ramach projektu uczniowie będą tworzyć w praktyce szkolne miniprzedsiębiorstwo, które będzie funkcjonowało na zasadach zbliżonych do zasad funkcjonowania przedsiębiorstw działających w kraju. Zbadają zapotrzebowanie konsumentów, napiszą biznes plan i określą działania marketingowe. Podczas wyjazdów do krajów partnerskich młodzież poznawać będzie europejski rynek pracy. Pozna zasady funkcjonowania wybranych zagranicznych przedsiębiorstw po to, by bez kompleksów w przyszłości móc dokonywać świadomego wyboru rynku pracy w ramach możliwości stwarzanych przez Unię Europejską. Projekt pomoże rozwijać takie kluczowe umiejętności jak: przedsiębiorczość, znajomość języków obcych oraz praktyczne zastosowanie technologii informacyjnych.

Źródło: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.