zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Święto Wojska Polskiego w Zawierciu [ZDJĘCIA]

Dziś Święto Wojska Polskiego, czyli obchodzone od czasu zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z bolszewikami w 1920 roku święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. 15 sierpnia jest również świętem Wniebowzięcia Matki Bożej. Oto jak wyglądały obchody 15 sierpnia w Zawierciu.

O godzinie 10:00 pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza rozpoczęła się ceremonia złożenia kwiatów przez Jurajski Szwadron Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego. Organizatorem wydarzenia był Michał Oleś z Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu.

Dlaczego Prezydent Zawiercia Witold Grim ani żaden z jego zastępców nie pojawili się na uroczystości?

Na dzisiejszym Święcie Wojska Polskiego gminę Zawiercie reprezentował Pan Michał Oleś, który pod pomnikiem na Placu Teodora Stosika oddając cześć żołnierzom zapalił symboliczny znicz. W imieniu Prezydenta Miasta w kościoła zostaną odprawione Msze św. za Ojczyznę i tych, którzy jej bronią – Wojsko Polskie – mówi Marcin Wojciechowski, Rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Zobaczcie zdjęcia z ceremonii:

16 KOMENTARZY

  1. Szkoda tylko, że przepływ informacji o tego typu uroczystościach wśród społeczności Zawiercian praktycznie nie istnieje. Instytucje posiadają strony internetowe, funpage na fb, ale próżno na nich szukać informacji. Myślę, że jest wiele organizacji i zwykłych Zawiercia, którzy we wspólnocie swietowaliby razem pod pomnikiem!

  2. Skandal. Prezydent nie może być wszędzie ma jednak swoich zastępców. Gdzie była Pani Wiceprezydent Miasta od spraw społecznych Teresa Mucha Popiel. Wstyd!!

  3. żenada. Pan Grim nawet przed wyborami nie potrafi zorganizowac uroczystosci? Zadnych ogloszen ani informacji. Impreza dla 3 potomkow kombatantow?

  4. Wszyscy ww. na pewno znali godzinę uroczystości ale widocznie szykują się do kampanii wyborczej i na głupoty typu złożenie kwiatków zabrakło czasu. Ktoś pytał o peron 🙂 jest na pewno na dworcu 🙂

  5. Moim zdaniem jest to wstyd dla całego miasta Zawiercia pomijajac juz ludzi rządzących a gdzie mieszkancy miasta zywej duszy nie ma w tak wielka uroczystośc jaka jest swieto Wojska Polskiego
    Ale dziwi to ze brak kandydatki PiS ktora to zawsze bywa na kazdych uroczystosciach nawet organizowanych przez przeciwnikow politycznych by sie tylko pokazac

  6. Prezydenci nie mogą być wszędzie, a kameralna ranga zawierciańskiej uroczystości, a właściwie uroczystego spotkania ludzi związanych z wojskiem i Zawierciem wskazywała na potrzebę udziału przedstawiciela a nie prezydenta czy wiceprezydenta miasta. Dzień wojska Polskiego To dzień pamięci, modlitwy za poległych i radości w jednostkach wojskowych. My, w Zawierciu naszą jednostkę „Zawiercie” z siedzibą w pobliskich Ciągowicach pożegnaliśmy już dawno. Wojsko oddala się od nas terytorialnie, ale nie od naszych serc. Pamięć o nim kultywuje Jurajski Szwadron Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego w barwach 20 pułku ułanów. Ci chłopcy i dziewczęta w ułańskich mundurach są z nami na wszystkich uroczystościach, ci dzielni rekonstruktorzy zasługują na nasz szacunek i poważanie. W ich święto w imieniu prezydenta miasta składamy im i ich dowódcy porucznikowi Markowi Pałusze pokłon. To była 98 rocznica Bitwy Warszawskiej. Za dwa lata w setną – mam nadzieje spotkać się pod pomnikiem z przedstawicielami i mieszkańcami w naprawdę dużej uroczystości – ale to wtedy będzie właściwy czas na to.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.