zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Święto 3 Maja w powiecie zawierciańskim [ZAPOWIEDŹ]

W Święto Konstytucji 3 Maja, które w tym roku wypada w piątek, w całej Polsce odbywają się uroczystości patriotyczne. Zobaczcie program wydarzeń w powiecie zawierciańskim.

Łazy

3 maja o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łazach (ul. Leśna 5), uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny rozpocznie uroczystości z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W obchodach udział wezmą przedstawiciele władz miasta i gminy Łazy, związków kombatanckich, służb mundurowych, poczty sztandarowe, a także przedstawiciele oświaty i kultury. Po zakończeniu mszy świętej rozpocznie się program artystyczny przygotowany przez MOK w Łazach. W okolicznościowym programie wystąpi młodzieżowa grupa teatralna “WIDZIMISIE” oraz soliści: Patrycja Gotfryd i Bartosz Cegła.

Ogrodzieniec

W piątek 3 maja ogrodzieniecki urząd zaprasza do wspólnego niesienia 100-metrowej biało-czerwonej flagi. Wydarzenie poprzedzone będzie Mszą św., która rozpoczyna się o godz. 14.00.

Poręba

Pilica

Szczekociny

Zawiercie

Prezydent Miasta Zawiercie, Rada Miejska w Zawierciu, Kombatanci i Weterani mają zaszczyt zaprosić na uroczystości z okazji 228. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Program uroczystości:
– GODZINA 9:45
Uroczystość składania kwiatów przy pomniku Nieznanego Żołnierza Plac Teodora Stosika

– GODZINA 10:30
Msza Święta w intencji Ojczyzny – Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Żarnowiec

Wójt  Gminy  Żarnowiec  zaprasza  mieszkańców  gminy na  uroczyste  obchody 228.  Rocznicy  Uchwalenia  Konstytucji  3  Maja

Porządek uroczystości 3 maja 2019 r.:

1.  Zbiórka Pocztów Sztandarowych, dzieci, młodzieży i strażaków przy Urzędzie Gminy – godz. 9.30

2.  Przemarsz do kościoła p.w. NNMP w Żarnowcu

3.  Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny – godz. 10.00

4.  Złożenie kwiatów przy płycie pamiątkowej w Rynku – godz. 11.00

5.  Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Żarnowcu – godz. 11.10

6.  “Witaj Maj, Trzeci Maj” – występ zespołu regionalnego  „Korona Żarnowca” działającego przy GOKSiT w Żarnowcu – godz. 11.20

7.  Zakończenie uroczystości – godz. 11.30

Oprawa  muzyczna  uroczystości  w  wykonaniu Orkiestry  Dętej  z  Woli  Libertowskiej.

4 KOMENTARZE

  1. Dobrze,że ogrodzieniecki plakat tym razem bez błędów ort. Na poprzednim (Festyn Rodzinny) stało jak wół:MŁODZIERZ. Wstyd!

  2. w mniejszych miastach jest jakiś program artystyczny a TU jeno rozkręca się rura ? MOK zawiesił działalność – czy nieodpowiedni ludzie na stołkach ?

  3. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.