zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Światowy Dzień Autyzmu w Przedszkolu nr 3 w Zawierciu [ZDJĘCIA]

Corocznie 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. W jego obchody włączyło się również Przedszkole Integracyjne nr 3 w Zawierciu.

W ramach wydarzenia hol przedszkolny został udekorowany niebieskimi akcentami, a wszystkie przedszkolaki oraz cały personel na znak solidarności tego dnia ubrani byli na niebiesko. Dzieci miały zawieszone na szyję sylwety żarówek w tym kolorze.

A wszystko po to, aby mieć świadomość, iż są pośród nas dzieci i osoby, które inaczej postrzegają świat. Są bardziej wrażliwe na światło, dźwięk czy dotyk, mogą w odmienny sposób odbierać wrażenia zmysłowe: dla nich sól może być kwaśna, śnieg parzyć, a delikatne głaskanie powodować silny ból. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata, jest po prostu inne i zasługuje na zrozumienie. W tym dniu dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach muzyczno-ruchowych. A uwieńczeniem wspólnej zabawy było narysowanie pisakiem na dużej sylwecie żarówki uśmiechniętej buzi – czytamy w komunikacie prasowym Przedszkola nr 3 w Zawierciu.

 

Zdjęcia: Przedszkole Integracyjne nr 3 w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.