zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Studenci “filmówki” z Katowic chcą kręcić film w powiecie zawierciańskim. Proszą o wsparcie finansowe

“Breakdown hotel” – tak ma nazywać się film dyplomowy przygotowywany przez studentów katowickiej “filmówki”. Dwie sceny mają powstać na terenie powiatu zawierciańskiego.

Dzień dobry, jestem kierowniczką produkcji filmu dyplomowego Katarzyny Hordowicz – studentki Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, czyli Katowickiej Szkoły Filmowej. Zdjęcia do naszego filmu realizować będziemy 8-12 września w Tarnowskich Górach oraz w plenerach w powiecie zawierciańskim (okolice wzgórza Kromołowiec). Budżet przeznaczony nam przez szkołę niestety nie daje nam możliwości zrealizowania projektu na tyle, na ile byśmy chcieli, nie daje nam w pełni zrealizować naszych marzeń i ambicji. Z racji tego, że bardzo zależy nam na tym filmie, widzimy w nim potencjał, pracujemy razem już po raz kolejny, a nasz poprzedni film ostatnio miał premierę na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, na ten projekt szukamy dofinansowania. Z tego powodu, szukam przedsiębiorstw z województwa śląskiego, chętnych do wsparcia młodych adeptów sztuki – czytamy w treści maila przesłanego do naszej redakcji.

Gdzie w powiecie zawierciańskim będą kręcić film?

Początek filmu opiera się na 2 ważnych scenach – przejeździe auta nowożeńców – głównych bohaterów naszego filmu przez pustą drogę – realizowane to będzie w okolicach wzgórza Kromołowiec, między miejscowościami Niegowonice i Mitręga, o świcie, zdjęcia zarówno z kamery ustawionej na wzgórzu jak i z drona. Również bardzo spodobała nam się droga między wsiami Siadcza i Dobraków oraz stojąca przy niej kamienna kapliczka w pobliżu pola kukurydzy. Chcielibyśmy sfilmować przejazd samochodu po tej drodze oraz nakręcić scenę pod tą kapliczką – informuje Natalia Czerniejewska.

Oto link do zrzutki na film: https://zrzutka.pl/nvx6rm

7 KOMENTARZY

 1. Ktoś prosi o pomoc, a ludzie się napierdalają bo ktoś ma ambicję bez środków jak na ten kraj przystało.
  Może lepiej pomóc, zainteresować się tematem.
  Wiem, że Zcie Metropolis to nie szczyt marzeń każdego filmowca, lecz okolice piękne.
  Nie samym centrum, Marszałkowską i co tam jeszcze w Uwadze pokazują człowiek żyje.
  Ktoś chce pomóc niech pomoże, a nie napierdala się bo to jedyne co potrafi zrobić zamiast przelać cokolwiek by pomóc komuś z ambicjami.
  Symboliczne nawet 10 złotych korony nie zajebie mi z głowy.
  P.S.
  Właśnie sam wpłaciłem dostanę potwierdzenie pokażę może inni zrobią podobnie.
  Mnie czteropak odpadnie komuś dycha wpadnie.

  • #HAHA kochom KRASNOLA bo pasniki mo wypudowac w cyntrum przesiadkowy kole dworcja….jesce by poidelka zropili dla kuni i innych zwiezokuf bylo by fajni…..ale film lo Zowierciu “kunie i klace w kosmosie bez pasnikof” -:) a to tako nie bydzie zadom posnikuf-:) pisolem zech do Konara ale nie lodpisol

 2. Ogladamy wjazd do Miasta Zawiercie od strony Poreby, i nagle napis Zawiercie miasto dobrych połaczeń i miasto monitorowane ( tu hahahaha) a po chwili wroć <<<<<<<<< , Zawiercie Miasto Dobrych Korupcji I Interesów dla Swoich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.