zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Strefa kibica: Dlaczego nie było jej w 2016 roku, a jest teraz?

Przy okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2020, które – w związku z pandemią – odbywają się dopiero teraz, w Zawierciu przygotowano strefę kibica. Nie było jej podczas poprzedniego Euro w 2016 roku. Dlaczego?

W wielu miastach regionu tworzone są strefy kibica. Również w Zawierciu. W związku z tym pojawiły się również komentarze, że w trakcie kadencji poprzedniego prezydenta Zawiercia nie zorganizowano żadnych stref kibica.

Zapytaliśmy Urząd Miejski w Zawierciu o koszt licencji od TVP na transmisję meczów Euro 2020.

Informujemy, że koszt licencji TVP na publiczną emisję meczów Euro w ramach trwających mistrzostw, który został poniesiony przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu wyniósł 2 tys. zł – poinformowała Monika Polak-Pałęga, rzeczniczka UM Zawiercie.

W 2016 roku licencję do transmitowania rozgrywek Euro w Polsce miała telewizja Polsat. Jaki wówczas był koszt utworzenia miejskiej strefy kibica? O to też zapytaliśmy zawierciański magistrat. A także biuro prasowe Polsatu. Nikt nie był w stanie udzielić nam tej informacji.

O tej sprawie w czerwcu 2016 roku pisał portal Wirtualne Media. Jak informowano, wówczas za strefę kibica w mieście należało zapłacić od około 90 tys. zł do prawie 250 tys. zł. Więcej informacji o strefach kibica w 2016 roku znajdziecie TUTAJ.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: UM Zawiercie

2 KOMENTARZE

  1. To już historia, o tym czego nie było w 2016r.
    Jedyną rzeczą niezmienną, jest za to poziom gry tej reprezentacji.
    Wstyd kibicować temu czemuś, nawet w piwnicy, otulony kocem , a co dopiero publicznie i jeszcze wydawać na to, pieniądze. Oczywiście nie można mieć pretensji do organizatorów strefy kibica – kto mógł przypuszczać, że będzie jak zwykle. Ponoć pewne są tylko dwa tematy w życiu – śmierć i podatki, a tu jeszcze doszedł trzeci … styl gry naszej drużyny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.