zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Strażacy z OSP z Bzowa, Kromołowa, Marciszowa i Żerkowic sprzątali rzekę Wartę [ZDJĘCIA]

W sobotę strażacy z ochotniczych straży pożarnych z Bzowa, Kromołowa, Marciszowa i Żerkowic prowadzili akcję sprzątania rzeki Warta.

Akcja była prowadzona na odcinku od źródeł Warty w Kromołowie do skrzyżowania ulic Oświatowej z Mrzygłodzką.

Akcja została zainicjowana przez Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego, a koordynował ją Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i działanie – czytamy na Facebooku Miasta Zawiercie.

Zdjęcia: Facebook Miasto Zawiercie

6 KOMENTARZY

  1. Podziękowania–dla PREZYDENTA KONARSKIEGO–za wspaniale zorganizowaną akcję oczyszczenia rzeki WARTY–również podziękowania STRAŻAKOM–SUPER AKCJA.

  2. Świetnie! Dziękujemy strażakom!
    Panie Prezydencie – teraz czas na służby miejskie. W bezdeszczowy dzień ekipa od rur i straż miejska patrzy gdzie rurami od “deszczówki” do Warty płyną ścieki. Przy dzisiejszych technologiach rewizyjnych nie ma problemu żeby namierzyć posesje podłączone nielegalnie (w latach 70 i 80 to był standard że robiło się przelew z szamba do deszczówki). Przy czyszczeniu Strażacy pewnie też niejedno widzieli i czuli – wystarczy zapytać.

    Niefachowym okiem ale czujnym nosem podpowiem że w parku miejskim między wiaduktem a Kolegiatą (od strony osiedla TAZ) i praktycznie wszędzie tam, gdzie pojawiają sie domki jednorodzinne (Borowe Pole, Marciszów, Zuzanka itp. Pewnie nawet wynika to z dokumentów które posesje nie zostały podłączone do kanalizacji bo np. zadeklarowały przydomowe oczyszczalnie.

  3. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

  4. Może radna Mićka i radny Świderski powiedzą ile przytulili podwyżki i nagrody w grudniu 2018 r. jak kumpel z PO odchodził z prezesury z wodociągów.
    Radna Mićka taka sprawiedliwa,uczciwa a jak kolega z PO odchodził z prezesa wodociągów w grudniu 2018 i dał podwyżki tylko swoim 17 osobom(załoga liczy 140 osób) i bardzo duże nagrody to jakoś jej nie przeszkadzało,mega hipokrytka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.