zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Strażacki Oscar” dla OSP Niegowonice. Rozdano “Floriany 2019” [ZDJĘCIA]

W sobotę 18 maja zakończyła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. Podczas uroczystej gali finałowej uhonorowano m.in. OSP Niegowonice.

Z województwa śląskiego wpłynęło 26 zgłoszeń, a 3 OSP zdobyły nominacje. Zdobywcą strażackiego Oscara jest OSP Niegowonice, woj. śląskie, powiat zawierciański, gmina Łazy. Projekt „Strażacka Szkoła Inteligencji Emocjonalnej – projekt „GŁASKACZE” czyli nauka empatii z ogonem”. Projekt był realizowany przez dr. Tomasza Męcika-Kronenberga.

Ogólnopolski Konkurs Floriany 2019 z udziałem OSP i Samorządów zakończony. Strażackie Oscary i nagrody rozdane. W finałowym rozstrzygnięciu III edycji Konkursu podczas Gali poprowadzonej przez znanego strażaka ochotnika Rafała Maślaka, wręczono 20 strażackich Oscarów 17 jednostkom OSP i 3 pracodawcom uznanym przez strażaków ochotników za najbardziej zaangażowanych w działania na rzecz lokalnych społeczności. Najwięcej, bo aż 4 statuetki Floriany 2019, Kapituła Konkursu przyznała w kategorii V Edukacja, przy czym jeden z projektów zgłoszonych w tej kategorii przez OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce, która ma siedzibę w województwie dolnośląskim, otrzymała specjalne wyróżnienie za akcję rejestracji dawców komórek macierzystych o zasięgu ogólnopolskim. 3 zwycięskie statuetki powędrowały do najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców, a po 2 strażackie Oscary przyznano w kategoriach: III Ochrona środowiska i ekologia, IV Estetyka przestrzeni publicznej, VI Sport, rekreacja i turystyka, VII Kultura i tradycja oraz VIII Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna – czytamy w komunikacie prasowym.

Źródło: Biuro prasowe Konkursu Floriany

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.