zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Strajk nauczycieli w Zawierciu. Które szkoły biorą w nim udział?

W ogólnopolskim strajku nauczycieli bierze udział część szkół w Zawierciu.

W strajku uczestniczą wszystkie zawierciańskie gimnazja, a także większość szkół podstawowych (oprócz SP6 i SP9) i część szkół średnich (I i II Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół im. Oskara Langego i Zespół Szkół i Placówek Specjalnych).

O co walczą strajkujący? Oto informacja ze strony internetowej Związku Nauczycielstwa Polskiego:

– o podwyższenie statusu zawodowego! Domagamy się 10% podwyżki oraz wzrostu udziału płacy zasadniczej w ogólnym wynagrodzeniu. DLACZEGO? Od pięciu lat nie było podwyżek w oświacie! Obecnie ministerstwo edukacji przygotowuje nowy system wynagradzania nauczycieli, proponując likwidację tzw. średnich wynagrodzeń i niektórych dodatków. To może oznaczać zmniejszenie płac nauczycieli, czyli czeka nas obniżka wynagrodzeń!

– o miejsca pracy! Żądamy niedokonywania wypowiedzeń stosunków pracy nauczycieli i pracowników niepedagogicznych do 31 sierpnia 2022 r. DLACZEGO? Bo w ciągu następnych pięciu lat reforma edukacji może spowodować ogromne zwolnienia w oświacie!

– o utrzymanie warunków pracy i płacy! Żądamy niedokonywania na niekorzyść zmian warunków pracy do 31 sierpnia 2022 r. DLACZEGO? Bo w wyniku reformy edukacji każdy może stracić zatrudnienie na dotychczasowych zasadach!

3 KOMENTARZE

  1. W dupach sie im poprzewracalo !!! Jak malo zarabiaja to na kase do marketu tam zarobia wiecej!!! A jak sie boja zwolnien to witamy w normalnym swiecie !!!

  2. jeszcze im zostały przywileje z PRL-U- KARTA NAUCZYCIELA, KRÓTKI CZAS PRACY, ULGI BILETÓW PKP. W KAŻDEJ BRANŻY ZWALNIAJA, ILE ZWOLNILI W HUTACH, KOPALNIACH.
    W PRZELICZENIU NA GODZINĘ ZARABIAJĄ DUZO, A POTEM KOREPETYCJE BEZ KASY FISKALNEJ, BEZ URZEDU SKARBOWEGO.
    PROPONUJĘ PRACUJCIE 40 GODZIN TYGODNIOWO, JAK INNI, WTEDY WIĘKSZE PENSJE, W TYM 18 GODZIN WYKLADOWYCH-LEKCJE, A RESZTA SIEDZIEC W SZKOLE I POPRAWIAC KLASÓWKI PRZYGOTOWYWAC SIE DO LEKCJI, BO PRZECIEŻ WYROSŁY NOWE ROSLINY, URODZIŁY SIĘ NOWE ZWIERZĘTA, NOWE WZORY MATEMATYCZNE , FIZYCZNE I TRZEBA TO OPANOWAĆ. PRACUJCIE JAK INNI W WIGILIĘ, WIELKI PIĄTEK,2 MAJA ITP, WAKACJE (NP. WOLNY 1 MIESIĄC, A NIE PONAD 2) I W TYM CZASIE OPIEKUJCIE SIĘ DZIECMI (NIE POTRZEBNE LEKCJE, LE ZAJĘCIA OPIEKUŃCZE) , KTORYCH RODZICE SĄ W PRACY I NIE MA SIE KTO NIMI ZAJĄĆ , NIE KAŻDY MA BACIE, CIOCIE-CO ZROBIC Z DZIEĆMI PRZEZ PONAD 2 MIES WAKACJI, JAK W PRACY DADZĄ TYLKO 2 TYG URLOPU?
    MAŁE DZIECI NIE POJADĄ NA KOLONIE, OBOZY, NIE KAŻDE CHCE, NIE KAŻDE NA TO STAĆ.

  3. niestety prawda jest taka, że nauczyciele muszą już zrezygnować z cześci swopich przywilejów. Tych przywilejów nie da się już utrzymać za pieniądze obywateli. Pan Broniarz musi to zrozumieć inaczej swoim działaniem tylko przyczyni się do zamknięcia szkół publicznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.