zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Strajk kobiet przeszedł przez Zawiercie [ZDJĘCIA]

Dziś ulicami Zawiercia przeszedł przemarsz kobiet domagających się łatwiejszego dostępu do aborcji, antykoncepcji i in vitro.

Strajk odbył się w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet. Wzięło w nim udział około 200 osób. Przemarsz rozpoczął się na Placu Jana Pawła II przy dworcu, skąd uczestnicy ulicami Sikorskiego, Leśną, Sienkiewicza (koło bazyliki), Kościuszki i 3-go Maja wrócili do miejsca wymarszu.

Uczestniczki marszu skandowały hasła m.in. “chcemy lekarzy nie misjonarzy”, “moja macica to nie tablica” i “moja dupa nie dla biskupa”.

W marszu wzięli udział radni miejscy Grzegorz Kwiecień i Michał Myszkowski.

Zdjęcia: Marlena Magiera, Paweł Kmiecik

7 KOMENTARZY

  1. Aborcja tylko jeśli dziecko ma być chore i się meczyć do końca swoich dni, tak w żadnym wypadku !!!

    niech baba mysli z kim sypia a nie robi z pi…y automat na monety

    Mówimy stop Dla Aborcji !!!

  2. Szanowny Psycholu,a chłop to z myślenia zwolniony? Przez kogo? Czy tak sam z siebie upośledzony,że myślenia od niego wymagać nie można? A co do aborcji to żadna kobieta nie robi jej dla rozrywki czy przyjemności lecz zmuszona koniecznością. I powinna mieć prawo decyzji.

  3. Nie możecie sikać na stojąco i to wasz problem argumentacja mściwych szeryfów . I kobiet bez przyszłości i kwiatka i życzeń – współczuje Biedni ludizie bez miłości i rodziny z problemami rodzinnymi zamiast spędzać czas z rodzina szlifują krawężniki Gdzie wasza kobiecość miłość o empatia ? Stare zgorzkniałe prukwy . Miłość waż wyzwoli i pamiętajcie sex jest przykemny

  4. Szkoda tylko że uczestniczki protestu same nie potrafią zdefiniować o co im dokładnie chodzi… Do tego zabieranie dzieci na takie agitki, nie wstyd wam? Indoktrynacja pełną gębą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.