zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Stop likwidacji kierunków w szkołach”. Rodzice uczniów interweniowali w starostwie [AUDIO]

W poniedziałek 17 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyło się spotkanie rodziców uczniów, którzy od września mają rozpocząć naukę w szkołach ponadpodstawowych, ale pojawił się problem z miejscami w szkołach z powiatu zawierciańskiego.

W związku z nieutworzeniem kilku kierunków (w ramach oszczędności) w szkołach m.in Technik Spedycji (Zespół szkół im.J.Bema), Technik budownictwa (Zespół szkół im.X.Dunikowski),Technik informatyk – Brak miejsc mimo mozliwisci ze strony szkoły na przyjęcie uczniów (Zespół szkół im.S.Staszic) i tym samym uniemożliwienie uczniom rozpoczęcie nauki na wybranych kierunkach uprzejmie proszę zainteresowanych rodziców uczniów oraz uczniów o kontakt (…). Moim celem jest rozmowa z starostą Zawiercia o problemie/sytuacji w jakiej znaleźli się uczniowie pozostawieni bez szkół, a w szczególności rozmowa dotycząca otwarcia zlikwidowanych kierunków. Nie każdy chce iść do liceum ogólnokształcące (dziwnym trafem popularne liceum ma jeszcze ok.70 wolnych miejsc i na to są środki) czy do Technikum fryzjerskiego,hotelarskiego bądź gastronomicznego. Liczę na waszą frekwencję i wspólne połączenie sił. TU CHODZI O PRZYSZŁOŚĆ NASZYCH DZIECI, więc nie uczmy ich brać byle czego… Bo komuś zależy mówiąc wprost na oszczędnościach! – czytamy w opisie grupy na Facebooku STOP LIKWIDACJI KIERUNKÓW W SZKOŁACH 2020/2021 ZAWIERCIE.

Posłuchajcie, co zdaniem rodziców zostało źle zorganizowane w naborze do szkół ponadpodstawowych w powiecie zawierciańskim:

_

Co na to starosta zawierciański Gabriel Dors (szkoły ponadpodstawowe podlegają pod starostwo):

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie ilustracyjne: STOP LIKWIDACJI KIERUNKÓW W SZKOŁACH 2020/2021 ZAWIERCIE

6 KOMENTARZY

    • To jest tak jak do władzy dorwały się karierowicze typu Konarski ,Benc ,Nowicka i inni którzy dla swojego ego zrobią wszystko żeby zostać przy korycie ,a pan starosta niech wie że przy wyborach rodzice uczniów go rozliczą za to.

  1. Już mamy centrum usług wspólnych. Centrum, centrum,centrum…. widzimy postępy w pracach drogowych. Powodzenia Panie Starosto

  2. #SZA sam odpowiedz sobie na to pytanie….widac jak na dloni jak wyglada powiat na tle innych powiatow slaskiego lub chodzby osciennych powiatow swietokrzyskiego/ malopolskiego infrastruktura oswiata inwestycje……….

  3. Do: Obserwator” no co chcesz trawę szczygli przy drogach w Centrum i poza Centrum. 🙂 do C.U.W. pasuje bajka Brzechwy Leń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.