free essay on political the nuns priests tale essay topics essay utilitarianism john stuart mill music touches lives essay

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Starosta Zawierciański: w kadencji 2014-2018 zatrudnienie w starostwie wzrosło o ponad 35%

Gościem Poranka Radia Zawiercie był dziś Starosta Zawierciański Gabriel Dors.

Okazało się, że między 2014 rokiem a obecnym nastąpił wzrost zatrudnienia o bodaj 42 osoby. Teraz jest 185 zatrudnionych, a wtedy było 140-kilka. Będziemy rozpoznawać zadania, jakie są w poszczególnych wydziałach, może przyrost zadań lub inne kwestie, że nastąpił ponad 35-procentowy wzrost zatrudnienia w tym okresie. Nie chcemy podejmować decyzji pochopnych, ponieważ może to jest potrzebne. Będę wiedział więcej, kiedy poszczególni naczelnicy wydziałów przedstawią te dane, które już przygotowują – powiedział na antenie Radia Zawiercie Gabriel Dors.

W czwartek 13 grudnia odbędzie się kolejna sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego, w porządku jej obrad jest m.in. uchwała w sprawie wynagrodzenia dla starosty i radnych powiatowych. Gabriel zadeklarował na antenie Radia Zawiercie, że nie będzie podwyżek pensji dla starosty, na tym samym poziomie pozostaną również diety dla radnych. W planach jest obniżka uposażenia dla Przewodniczącej Rady Powiatu.

9 KOMENTARZY

  1. Może trzeba przeswietlic koniecznosc zatrudnienia etatowych św. Mikołajów w niektórych jednostkach. Czy naprawdę stać nasz powiat na nich? Ostatnio krążył taki po szpitalu.

    • Czy Mikołaj nie może chodzić po szpitalu ? Może warto zatrudnić Mikołaja na etat:) Jak pamiętam Święty w szpitalu był jak wszędzie gdzie są grzeczne dzieci społecznie.
      Pozdrawiam ciepło i życzę wesołych świąt oraz wiary że może i w przyszłym roku Was odwiedzi:)

  2. Kroczycko-pilicki układ w Starostwie. Należy przede wszystkim sprawdzić pseudospecjalistki zatrudnione jako pomoc administracyjna, do których dopasowywano późniejsze wymagania konkursowe na urzędnika. Panienki chwaliły się, że konkurs polegał na wypiciu kawki w towarzystwie komisji konkursowej w jednym takim gabineciku. Starym merytorycznym pracownikom mówiono, że jak nie pasuje to lepić pierogi do Virtu.

  3. Nagły wzrost (i przerost) zatrudnienia w naszym Starostwie nie powinien nikogo dziwić, wszakże powiatem rządził PSL. Ich były szef i zarazem były premier W. Pawlak z rozbrajajaca szczerością powiedział kiedyś “przecież rodzina też musi gdzieś pracować”. Jak widać PSL słucha swoich szefów, także w naszym powiecie.

  4. Każdy Starosta Prezydent Burmistrz dobiera sobie współpracowników i nie widzę w tym nic złego. Natomiast jeśli prawdą jest że poprzedni zarząd powiatu rozbudowal kadry o 35 procent to jest przegięcie delikatnie mówiąc. Powiat na przestrzeni ostatnich 4 lat nie zrobił nic takiego co uzassdnialoby taki wzrost.

  5. Pytanie kiedy wkońcu zostanie wyremontowany mostek w kierunku ciągowic turza i kiedy w powiatowym szpitalu bedzie chirurg dzieciecy bo jest sprawa karygodna zeby jezdzic do klimontowa wstyd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange