zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Starosta z PiS-u mianował nowego dyrektora Domu Pomocy Społecznej z SLD

Nowy dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Zawierciu został Rafał Porc. DPS jest jednostką organizacyjną powiatu zawierciańskiego i podlega staroście zawierciańskiemu.

To autonomiczna decyzja zarządu powiatu i przyjmuję ją z pokorą. 1 czerwca 2015 roku rozpocząłem tam pracę jako specjalisty, a od 1 kwietnia 2017 roku jestem zastępcą dyrektora DPS. Praca w instytucjach pomocy społecznej nie jest mi obca, pracowałem w PCPR w Zawierciu. Kwestie wsparcia socjalnego seniorów, osób niepełnosprawnych zawsze towarzyszyły mojej pracy zawodowej. Dziękuję za to zaufanie – powiedział Rafał Porc dla Radia Zawiercie.

Rafał Porc był wicestarostą zawierciańskim w kadencji 2010-2014 oraz radnym powiatowym w latach 1998-2017. W wyborach samorządowych w 2018 roku został wybrany do Sejmiku Województwa Śląskiego z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jego powołanie na dyrektora DPS zaproponował Gabriel Dors, starosta zawierciański z Prawa i Sprawiedliwości.

Polityka i nasze szyldy partyjne mają znaczenie na najwyższym szczeblu polityki, im poziom bardziej lokalny, tym mniejsze ma to  znaczenie. Pracujemy na rzecz mieszkańców. Samorząd to nie jest polityka, a koalicja w powiecie jest bardzo szeroka. W powiecie liczy się fachowość i za to dziękuję staroście zawierciańskiemu – stwierdził Rafał Porc.

10 KOMENTARZY

 1. Nie słyszałem żeby był konkurs na stanowisko dyrektora DPS-u w Zawierciu, czyli “starosta” Dors mianował na to stanowisko towarzysza Porca bez konkursu ? Jak to się ma Panie Dors do wygłaszanych przez Pana opinii na swoim blogu ? Wstyd i hańba ! PIS=SLD !

  • Lepszy byłby fachowiec posiadający wykształcenie i doświadczenie zawodowe w tym kierunku, bo w takim ośrodku przebywają ludzie wymagający opieki i pomocy , a nie politykier bez doświadczenia.

 2. Komuszek z krwi i kości, który przez całe życie bujał się po stanowiskach w zależności gdzie jego komunalistyczna partia złapała władzę. Typowe dziecko które zostało wychowane przez komuszków i system komunistyczny. Hańba , hańba dla nas co wspieramy PIS. Jak Pan Starosta to wytłumaczy nam wyborcą ? Czy na Pana głos oddali komuniści ? Gdzie Pana zasady które wygłaszał na swoim blogu, a w zamian otrzymał poparcie w wyborach. Taki Pan człowiek honoru ????????

  • A czego można oczekiwać od takiego przybłędy ze wsi jak Dors ? Takiego niedojdy jak on jeszcze w starostwie nie było.

 3. Wylazło szydło z wora i słoma z trepów Dorsa. Wielkiego prawicowca udawał na swoim blogu, a okazało się że to siermiężny lewak.

 4. A jaki związek ma orientacja polityczna z funkcją dyrektora DPS-u? Człowiek pracował tam od czterech lat,w tym dwa lata na stanowisku z-cy dyrektora więc chyba zna temat i środowisko? I chyba to się liczy,a nie przynależność partyjna. Katecheta byłby słuszniejszy?

  • Okazało się , że orientacja polityczna ma znaczenie, bo przecież Porc nie ma żadnych kwalifikacji do pełnienia funkcji dyrektora DPS , a zastępcą został dlatego że był tej samej orientacji politycznej co dotychczasowy dyrektor z SLD.

 5. Ciekawe ile promili miał Dors jak mianował Porca dyrektorem. Za promile sprzed 11-tu lat dostał wyrok, o czym pisał niedawno Kurier Zawierciański. A teraz ….. ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.