zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Starosta w Radiu Zawiercie: 70% wzrost zatrudnienia w Wydziale Komunikacji w kadencji 2014-2018

Ponad 30-procentowy wzrost zatrudnienia w Starostwie Powiatowym w Zawierciu (z około 140 na 180 osób) w ciągu minionych 4 lat był jednym z tematów rozmowy z dzisiejszym Gościem Dnia Radia Zawiercie, którym był starosta zawierciański Gabriel Dors.

Największy wzrost zatrudnienia nastąpił w Wydziale Komunikacji – jak poinformował starosta: o około 70%. Obecnie w wydziale pracują 32 osoby.

W kadencji 2014-2018 przybyło jedno zadanie do realizacji przez pracowników, liczba zdarzeń w zadaniach to w 2014 roku 79 tys., a w 2018 – 81 tys. Uzasadnione było zatrudnienie około 2 dodatkowych osób – mówił Gabriel Dors.

Starosta zapowiedział również, że niektóre umowy terminowe pracowników starostwa nie będą przedłużone. Obecnie trwa ocena sezonowa pracowników na podstawie nowej, bardziej szczegółowej karty oceny pracowników. Od 1 marca zostanie wprowadzony nowy regulamin organizacyjny.

Całości rozmowy ze starostą zawierciańskim posłuchacie na stronie http://radiozawiercie.pl/aktualnosci/18-lutego-2019-gosc-dnia-radia-zawiercie-gabriel-dors/

10 KOMENTARZY

  1. Przynajmniej teraz jest obsługa jak w cywilizowanym kraju, jestem częstym petentem i na chwilę obecną jest ok, są jeszcze kolejki lecz obsługiwani są w miarę szybko i na bieżąco. Pewnie w okresie urlopowym będzie poślizg. W takim urzędzie powinno być jak teraz a nie jak wcześniej gdzie czekałem do rejestracji 4 godziny lub więcej. Co do obsługi jest miła i uprzejma.

  2. Wydział komunikacji to ostatni wydział w którym zwalniałbym ludzi. W końcu skończyły sie kolejki, wszystko idzie sprawnie. Niech Dors siądzie na tydzień za te Panie to zobaczymy jaki będzie kozak.

  3. Może kiedyś dowiemy się dlaczego hala sportowa przy Lo Żermskim jest nieczynna cztery miesiące w roku skoro na terenie miasta jest odczuwalny deficyt w tym zakresie ? Czemu ma służyć bezczynność ?

  4. W Starostwie Powiatowym w Zawierciu przyjęcie do pracy było dotąd po tzw. “plecach”. Doświadczyłem tej przyjemności i niestety ogłaszenia dotyczące konkursów to tylko formalność.

    • @Anonim jaki decyfit , chyba na utrzymanie i wydawanie bez celu pieniędzy na to jak nie ma chętnych sam tandetny stadion co miesiac 37tys

  5. Byłam kilkakrotnie w Wydziale Komunikacji i teraz zauważyłam różnice w obsłudze klienta. Urzędnicy sa bardzo uprzejmi, pomocni i mili, aż dziw bierze, że ogarniają tak duży powiat zawierciański.

  6. Ilość pracowników wreszcie adekwatna do potrzeb całego powiatu. Ludzie przecież to nie tylko Zawiercie ale i okoliczne miasta i wsie, więc masa narodu. Nawet przy tylu pracownikach zdarzają się kolejki, ale idzie szybko. Sama obsługa petenta zawsze bezproblemowa.

  7. Dors przeczyta te wasze lizodupskie komentarze i zaniecha zwolnień.Książkę skarg,pochwał i zażaleń załóżcie i tam jak z filmu MIś będą przychodzić zadowoleni petenci i swoje szczęście z pobytu w wydziale komunikacji opisywać .Ten chłopek starosta -prowadził bloga i dobrze jakie są mechanizmy manipulacji .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.