zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Starosta odwołał ze stanowiska dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodziny

W poniedziałek 28 października starosta zawierciański Gabriel Dors odwołał ze stanowiska dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu.

Powodem decyzji była utrata zaufania – czarę goryczy dopełniła próba uzyskania ryczałtu pieniężnego za korzystanie z prywatnego samochodu, choć policja wydała postanowienie o zatrzymaniu jego prawa jazdy – mówi starosta.

Miało to związek z toczącym się od kilku miesięcy postępowaniem sądowym – Adam W. jest oskarżony o prowadzenie samochodu będąc pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia miało dojść w styczniu 2019 roku. Były dyrektor PCPR utrzymuje, że jest niewinny. Jak zeznał przed sądem, samochód prowadziła wówczas jego żona (nie posiadająca prawa jazdy), która wiozła Adama W. z prywatnego spotkania po godzinach pracy, na którym pił alkohol. Samochód, którym jechali, wpadł w poślizg na oblodzonej jezdni i wjechał w zaspę śniegu na poboczu. Po zdarzeniu małżonkowie pokłócili się, żona Adama W. poszła do domu na piechotę, a były dyrektor PCPR zadzwonił po kuzyna i czekał przy samochodzie. Jak podkreślał, wówczas przyjechał patrol policji.

Adam W. sprawował funkcję dyrektora PCPR od 2007 roku, wcześniej był m.in. wójtem gminy Irządze.

Bezskutecznie próbowaliśmy skontaktować się z Adamem W., aby zapytać go o komentarz do decyzji starosty, były dyrektor PCPR nie odpowiedział również na smsa.

11 KOMENTARZY

  1. Ryczałty za benzynę .Biedne misie mało zarabiają i urząd jest zmuszony dopłacać im do benzyny .Następny naczelnik powinien być z Zawiercia i do pracy dojeżdżać rowerem lub komunikacją miejską .Przypominam ,że wszyscy pracujący w starostwie utrzymują się z podatków Zawiercian .Oszczędności zacznijcie sami od siebie .

  2. Panie wyborco, pracownicy starostwa też płacą podatki, a z podatków płaconych przez mieszkańców powiatu a nie tylko Zawiercia naprawdę niewiele pieniędzy trafia do starostwa. Trzeba najpierw orientować się w zasadach rozdziału pieniędzy a potem zabierać głos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.