zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Starosta Gabriel Dors do radnej Ewy Mićki: “Pytyjskie odpowiedzi i tupanie nóżkami Pani radnej nic nie wnoszą” [AKTUALIZACJA]

Oto ciąg dalszy dyskusji publicznej na łamach Mediów Zawierciańskich – poniżej publikujemy wypowiedź starosty zawierciańskiego Gabriela Dorsa.

W miniony wtorek Gościem Dnia Radia Zawiercie był starosta zawierciański Gabriel Dors – wywiad dostępny TUTAJ. W trakcie wywiadu mówił m.in. o zarobkach radnej miejskiej Ewy Mićki z czasu jej pracy w RPWiK (została dyscyplinarnie zwolniona rok temu). Radna w piątek w Radiu Zawiercie odnosiła się do wywiadu ze starostą – wywiad dostępny TUTAJ. W sobotę publikowaliśmy komentarz starosty do piątkowego wywiadu z Ewą Mićką (można go znaleźć TUTAJ). Z kolei w poniedziałek słowa radnej (dostępne TUTAJ) do sobotniej wypowiedzi Gabriela Dorsa. Dziś, poniżej, publikujemy polemikę napisaną przez starostę zawierciańskiego (wersja druga przesłana przez starostę, po publikacji pierwszej wersji):

No i mamy postęp, już nie ma nic o wydawaniu wyroków przeze mnie i skazywanie Pani  radnej, a jeszcze w wywiadzie taki zarzut pojawił się wobec mnie 😊 Teraz już tylko wypominki o charakterze historyczn-osobistym i zamiana słowa „kłamstwa” na „nieprawdziwe informacje” oraz pojawienie się „rzekomo otrzymanej podwyżki”. Wyjaśniam ostatni raz:

Po pierwsze należy zapoznać się ze znaczeniem słowa „podwyżka”, wg. Słownika Języka Polskiego PWN https://sjp.pwn.pl/slowniki/podwy%C5%BCka.html podwyżka to 1.«podniesienie wysokości pensji; też: suma, o jaką została podniesiona pensja» 2.«podniesienie ceny lub kosztu czegoś» W wypadku Pani radnej Mićki jest to wersja pierwsza, czyli podniesienie wysokości pensji o konkretną kwotę.

Po drugie należy wymienić części składowe pensji, czyli co wchodzi w skład naszej pensji, a  jest to: pensja zasadnicza, dodatek stażowy, dodatek funkcyjny, premia, mogą być również inne dodatki. Podniesienie któregokolwiek z tych składników jest podwyżką.

Po trzecie należy rozstrzygnąć powody podwyżki np. podniesienie pensji minimalnej, zmiana, lub zwiększenie zakresu obowiązków, czy awans, może być również podwyżka bez powodu. W przypadku Pani radnej nawet nie sugerowałem z jakiego powodu ta podwyżka była, nie wypowiadałem się również co do jej zasadności.

Jeżeli Pani radna Mićka jeszcze nie rozumie, to w sposób szczegółowy, ale prosty opiszę tę podwyżkę. Pani radna Ewa Mićka za kadencji Prezydenta Witolda Grima w latach 2014-2018 otrzymała zarówno awans, lub szereg awansów, jak i serie podwyżek sięgających łącznie 70% , a dokładnie 66,01%, co można potwierdzić porównując oświadczenia majątkowe radnej Mićki za lata 2014-2018 https://zawiercie.bip.net.pl/?c=172 . Jest to moje ostatnie zdanie w tej sprawie, ponieważ ta polemika jest płona, a zaklinanie rzeczywistości, pytyjskie odpowiedzi i tupanie nóżkami Pani radnej nic nie wnoszą. Dziękuję.

redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

23 KOMENTARZE

  • ale bijecie pianę..

   tak na chłopski rozum.. po co ma się odnosić do czego za co poniósł karę i było dawno?
   Było, zrobił, został ukarany, to fakt niezaprzeczalny, temat zamknięty.

   radna Ewa miała coraz wyższe wynagrodzenie – fakt niezaprzeczalny. Było minęło, temat zamknięty.
   Czego nie rozumiecie? Jeśli zwiększenie wynagrodzenia to nie podwyżka to co? Po co z tym dyskutować.

   i nie, nie głosuję na pis ani na starostę Dorsa

  • Pani Ewo, ileż emocji było w Pani głosie w radyjku, no prawie płacz…. Ileż wyrachowania i aktorstwa…. Prawie się można było wzruszyć, jak biedulka, a że jej się to po prostu należało……

 1. Przebrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Zajmijcie się sprawami mieszkańców powiatu i miasta, bo ani Starosta ani radna nie zrobili kompletnie nic dla mieszkańców.

 2. Pan Dors skrzętnie pominął swój wyrok za jazdę po pijanemu i zatrudnienie na wysokie stanowisko swojej siostrzenicy. Pan Dors nawet w swoim ad vocem kłamie, bo kadencja Prezydenta Witolda Grima zakończyła się w 2018 roku. Czyżby Pan Dors miał tupot małych stóp?

 3. Panie starosto, nie pij już pan bo tłumaczenie pana to o kant stołu rozbić. Jeżeli ktoś dostaje inny zakres obowiązków , dodatkowe obowiązki to dostaje nową pensję, a podwyżka to co innego bo tą ponoć dostali wszyscy równo . Jak jest się pracownikiem i awansuje to dostaje się nową pensę związaną z awansem. Podwyżka jest wtedy kiedy wszyscy dostają i jak tu byłoby 70 % dla radnej dla reszty 5% to miałby pan rację a tak to może to pomroczność jasna ?

 4. Niech Pan Starosta lepiej zajmie się tym by na ul. Łośnickiej powstała ścieżka rowerowa podczas przebudowy tej drogi a nie sprawami które mieszkańców wcale nie interesują.

 5. Gabrielu Dorsie, widać że brakuje panu produkowania swoich przemyśleń na przesłynnym blogu. Tyle, że teraz to pan jest starostą i pewne rzeczy nie pasują do tej funkcyi. Trza by się było zająć prawdziwymi problemami w podległych placówkach, spożytkować czas na efektywne działania. A, i to nie pierwszy raz się pan odnosi na forum mediów nazbyt pochopnie na temat osób, tylko nie każdy ma chęć, siłę czy ochotę żeby się bronić tak jak radna Ewa. Więcej powściągliwości nie zawadzi.

 6. A ja jeszcze raz pytam jakie są efekty pracy p. Ewy w RPWiK jako Koordynatora d/s pozyskiwania środków zewnętrznych. Ile pozyskano a ile pobrała wynagrodzenia. Śmiało Pani Ewo!

 7. a ile środków zewnętrznych pozyskali obecni prezesi RPWiK a jest ich dwoje z pensją kilkunastu tysięcy miesięcznie panie Bono może ma pan jakieś info ? śmiało panie Bono

 8. Może pan starosta odpowie dlaczego w czasach kryzysu pensja dyrektora szpitala wzrosła o 3 tysiące, podczas gdy w szpitalu pracują ludzie niekompetentni, pozbawieni empatii, do niektórych strach iść! Teraz znowu jest afera. Kobieta z bólem brzucha siedziała na SOR nikt jej nie udzielił pomocy, bo czekano na test Covid. W XXI wieku zmarła w wyniki rozlania wyrostka. W tym szpitalu lekarze nie wiedza nawet, kiedy ktoś ma udar. Pytali się męża dziewczyny ile wypiła (znana sprawa Pauliny) Mnie się kiedyś spytano, czy paliłam trawkę, bo miałam problemy z sercem i mówiono do mnie per ty. W szpitalu zawierciańskim traktuje się ludzi jak śmieci i nie udziela się im pomocy. Wystarczy zobaczyć, jakie opinie maja ginekolożki zatrudnione w szpitalnej poradni. Te osoby już dawno nie powinny pracować z ludźmi.

 9. Prawda jest taka że p.Micka w wodociągach pracowała od czasu gdy prezesem po raz pierwszy (był prezesem wodociągów dwa razy)został jej kolega partyjny z PO p.Ciszewski.P.Mićka wcześniej handlowała warzywami na ul.Nowowierzbowej.Przygotowanie miała super do pracy w dziale prawnym wodociągów.Później kolega prezes z PO zrobił ją kier.działu obsługi prawnej.Została zwolniona po tym jak nie umiała zrobić przetargu.gdy brakło pracowników działu(byli na urlopie).Oczywiście również dostała wysoką podwyżkę jak kolega prezes odchodził z wodociągów i dał podwyżki swoim 17 osobom i wysokie nagrody na odchodne i wyczyścił kasę wodociągów.Ta pani to jedna wielkja hipokrytka vi nic więcej.

 10. Mićkowa została kierownikiem działu prawnego a później obsługi zarządu w wodociągach bez żadnego przygotowania.kolega prezes z PO zrobił ją kierownikem bo jest z PO i ona jest z PO.Wcześniej handlowała owocami i warzywami.Męczennica a prawda jest taka że nie umiała zrobić przetargu jak brakło przcowników działu a przecież była kierownikiem.W wodociągach więcej jest takich etatów.tenże prezes zrobił kadrową p.Mazurową żonę byłego prezydenta Zawiercia.Także nie mócie że PiS mianuje swoich każdy kto rządzi robi to samo,w wodociągach sama PO.

 11. Jak Grimm był prezydentem p.Mićka jakoś aktywna nie była bo był z PO.Pracowało się w wodociągach kolega prezes z PO zrobił kierownikiem dostawało się podwyżki indywidualne nagrody.było ok.Jak trzeba było zrobić przetarg to lipa i płacz męczennica zawierciańska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.