zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Starosta Gabriel Dors do wywiadu z radną Ewą Mićką: “Radna Mićka, albo nie wie ile zarabia, czy też zarabiała, albo oświadczenia majątkowe co najmniej za 2 lata są fałszywe”

We wtorek 6 października Gościem Dnia Radia Zawiercie był starosta zawierciański Gabriel Dors. Radna miejska Ewa Mićka zarzuciła staroście kłamstwa i w piątek 9 października jako Gość Dnia Radia Zawiercie odniosła się do wtorkowego wywiadu. Z kolei w piątek po południu starosta skorzystał z prawa do ad vocem, które redakcja Mediów Zawierciańskich – nie ograniczając prawa do publicznej dyskusji – publikuje poniżej.

Oto treść wypowiedzi starosty zawierciańskiego Gabriela Dorsa w odpowiedzi na piątkowy wywiad Gość Dnia Radia Zawiercie z radną Ewą Mićką. Wywiad można zobaczyć TUTAJ.

Kuriozalny wywiad w formie ad vocem radnej Ewy Mićki skłonił mnie do odpowiedzi.

Najpierw zachęcam, do skorzystania z Wikipedii, co to jest polityka i kto to jest polityk:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polityk

Uważam, że każda osoba ubiegająca się o funkcję publiczną w organie zarządzającym, czy nadzorczym nad jednostką samorządu terytorialnego jest politykiem. Tak jak określiłem w wywiadzie, lokalnym politykiem samorządowym, dla którego ważne jest dobro mieszkańców i głęboko wierzę, że również dla lokalnego polityka, czy też polityczki 🙂 jaką jest radna Mićka, dobro mieszkańców nie jest obojętne.

Radna Mićka, zarzuciła mi kłamstwo dot. jej podwyżki za prezydentury Witolda Grima. Twierdziła również, że otrzymywała podwyżki jak inni pracownicy i nie było to 70%, czy 65 % a kilka %. Zachęcała do sprawdzenia jej oświadczenia majątkowego. Sprawdziłem. Kadencja Witold Grima rozpoczęła się pod koniec 2014 roku, a skończyła pod koniec 2018. Należy więc porównać oświadczenia za 2014 i 2018 rok

Poniżej treść oświadczenia z 2014 roku:

_

A tu z 2018:

_

Różnica w zarobkach to 25 484,41 zł czyli dokładnie 66,01%.

Pani radna Mićka wskazywała, że nie dostała wyższych podwyżek niż pozostali pracownicy. Sprawdziłem oświadczenie majątkowe innego radnego Damiana Świderskiego, który podobnie jak radna Mićka był pracownikiem RPWiK w latach 2014 – 2018. W 2014 r. radny Świderski zarobił 35 821,40 zł natomiast w 2018 jego zarobek wyniósł 45 403,18 zł. Różnica to 9 581,78 zł czyli podwyżka w ciągu tych 4 lat kadencji Witolda Grima to 26,75%. Jeżeli miałbym ciągnąć wątek, to albo radny Świderski był pokrzywdzony, albo radna Mićka nazbyt wyróżniona, ale nieprawdą jest, że wszyscy mieli po tyle samo procent podwyżki, jak i to że w przypadku radnej Mićki było to kilka %.

Drugi zarzut dotyczył zwolnienia z pracy radnej Mićki. Zastanawiam się gdzie, lub inaczej w którym momencie wywiadu wydałem wyrok na radną Mićkę? Powiedziałem, że tych dwóch spraw, czyli zwolnienia radnej Mićki i zmiany warunków pracy i płacy radnemu Kazirodowi nie można porównywać. Nie twierdziłem, że zwolnienie jest zasadne. W wypadku radnej Mićki zaistniał artykuł 52 KP, tak było na sesji nadzwyczajnej prawie rok temu. Poniżej uzasadnienie do uchwały.

_

W przypadku radnego Kaziroda chodzi o zmiany organizacyjne i nie o wypowiedzenie umowy o pracę, a zmianę warunków pracy i płacy. Można to wszystko wysłuchać od 43 min. 30 sek. do 44 min. w wywiadzie wtorkowym.

W wywiadzie nie odnosiłem się do inwestycji UM Zawiercie, tylko do inwestycji powiatowych na terenie Zawiercia, w granicach administracyjnych miasta i to zarówno tych realizowanych jak i planowanych. Inwestycje trwające to: Przebudowa ul. Myśliwskiej z RPO, wniosek złożony w kwietniu 2019 roku oraz przebudowa ul. Piłsudskiego i Łośnickiej z FDS, wniosek złożony w sierpniu 2019 roku. Inwestycje planowane, to przebudowa drogi Kromołów – Kiełkowice i Żerkowice – Skarżyce z FDS, wniosek złożony w sierpniu br. Jesteśmy również na etapie projektowania drogi Kromołów-Włodowice. Planujemy przebudowę skrzyżowań na ul. Glinianej oraz na ul. 11 listopada. Zadania te albo już są, albo będą współfinansowane przez miasto Zawiercie. Podkreślam wnioski o dofinansowanie inwestycji zostały złożone w tej kadencji. Nie wspominałem nic o inwestycjach realizowanych przez miasto.

Zarzucanie komuś kłamstwa, czy może brak znajomości przedmiotu produkcji paliwa RDF, jest po prostu śmieszne. W wywiadzie mówiłem o konieczności rozwiązania problemu śmieci, które nie tylko dla Zawiercia, ale dla całej ludzkości są wyzwaniem. Co do produkcji paliwa RDF w Zawierciu, moja wiedza jest faktycznie znikoma. Temat funkcjonuje od ostatniej sesji i nie mam wystarczająco dużo informacji, aby móc wypowiadać się kategorycznie. Nie można zarzucać komuś kłamstwa, lub poddawać w wątpliwość posiadania czy też, nieposiadania wiedzy jeżeli chodzi o brak informacji na jakiś temat.

Co do wypowiedzi dot. Kmicica, radna Mićka podała, że lokal nie należał do miasta, a mam pytanie do kogo należał plac przed Kmicicem, czyżby radna nie wiedziała, że do miasta! Plac był wykorzystywany jako parking dla klientów sklepu, został wydzierżawiony, a dzierżawca go ogrodził uniemożliwiając dostęp do sklepu, tak właśnie niszczono ten sklep. W wywiadzie wtorkowym nie powiedziałem, że lokal w którym działał sklep Kmicic należał do miasta. Plac, który de facto powinien być wykorzystywany jako parking, ogrodzony był przez prawie pół roku, dlatego pytanie dlaczego w ciągu tego pół roku nie zorganizowano sesji nadzwyczajnej. Poniżej link do poczytania. https://tvs.pl/informacje/zawiercie-jest-pawilon-sa-sklepy-ale-ktos-ogrodzil-parking-wojna-o-dzierzawe-placu-i-pawilonu-w-zawierciu/

Reasumując. Radna Mićka, albo faktycznie nie wiedziała, że plac przed Kmicicem należał do miasta, albo celowo to przemilczała. Radna Mićka albo celowo nie rozróżnia inwestycji realizowanych przez UM Zawiercie od inwestycji powiatowych, albo faktycznie te granice dla niej są zatarte, co by mnie dziwiło, gdyż jest wieloletnia radną. Radna Mićka, albo wie że nigdy nie wypowiedziałem się co do zasadności jej zwolnienia z pracy z art. 52, albo faktycznie nie zrozumiała mojej wypowiedzi w tym temacie. Radna Mićka, albo nie wie ile zarabia, czy też zarabiała, albo oświadczenia majątkowe co najmniej za 2 lata są fałszywe, a kilkuprocentowa podwyżka równa dla wszystkich jest mitem. Na publiczne powtarzanie plotek przez radną spuszczam kurtynę milczenia, bo takich spraw nawet nie chce mi się komentować.

redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

32 KOMENTARZE

  • Cóż sprawa jest oczywista, pani Mićka za szalała. Nie słuchałem jej wypowiedzi i widzę, że zmarnowałbym kilkadziesiąt minut życia. Brawo panie Starosto. Czasami leczenie wstrząsowe jest konieczne.👍

 1. A odkąd to słowa alkoholika są tak wiarygodne? To że ktoś został poprzez układ i świńskie zagranie prezesa RPWiK starostą nie świadczy o tym, że mówi prawdę i że nie jest alkoholikiem.

 2. Panie Dors zamiast siać dziwne oskarżenia niech Pan się zwróci do Urzędu Skarbowego, PIP, czy innych ze skarga a nie pomawia publicznie i pieprzy 3 po 3 !

 3. Pani Mićka bardzo dobrze wiedziała dlaczego przed Kmicicem jest ogrodzony płac. Pan Zamora w sprawie rozwiązania zaistniałego problemu rozmawiał z Prezydentem, z posłAnką, Mićką. W tej sprawie nic nie zrobili.

 4. Podwyżkowym skrytożercom mówimy zdecydowane NIE!!
  Pan Redaktor powinien w trybie pilnym zawezwać Pana Peronia, aby ten objaśnił naiwnym mieszkańcom tą niewygodna dla opozycji kwestię.

 5. Czemu pan Dors nie prowadzi już bloga ,teraz miałby pełne ręce roboty opisując jako czołowy lokalny dekomunizator jakie straszne rzeczy dzieją się w mieście i powiecie.Teraz to już odwagi zabrakło jak się tłustym kotem zostało .A jak sobie przypominam to znał się na wszystkim i wszystkie okoliczne plotki na facebooku zamieszczał.Odkąd dorwał się do władzy i kasy to na tym się nie zna tego nie wie,w tym nie ma zdania.Normalnie człowiek z ubytkami pamięci.Ale co się dziwić komuś ,kto potrafił kierować samochodem będąc kompletnie pijany .W powiecie to jeden z drugim się licytują komu więcej promili na alkomacie wykazało.I tacy ludzie sprawują władzę.

 6. Jak Pan Dors ma podejrzenie o fałszywych oświadczeniach majątkowych to ma prawny obowiązek zawiadomić o tym Prokuraturę. To Pan Dors w wywiadzie powiedział, że zniszczyli Kmicica. Z tego co pamiętam Kmicic był w budynku, a nie na wolnym powietrzu na parkingu. Chyba, że się mylę. Klientów było tyle samo. Pan Dors mówi o remoncie ul. Piłsudskiego i Łośnickiej. Dlaczego w projekcie nie ma ścieżki rowerowej? Będziemy budować ścieżki w przygłupawy sposób malując białą farbą na świeżym asfalcie jak na ul. Blanowskiej. Jak Pan Dors wyznaczał objazd do ul. Łośnickiej to o czym myślał, bo na pewno nie o kierowcach i o chodnikach? Gdyby spalarnia była w Białej Błotnej to Pan Dors miałby dawno wyrobiony pogląd, a że jest daleko od Białej Błotnej, w Zawierciu to go to już nie interesuje. Pan Dors niech naprawi tą zdechniętą klawiaturę do prowadzenia swojego bloga. Wielu ludzi poczytałoby te autokrytyczne opinie o obecnym zarządzie powiatu.

 7. przylaczyc Zawiercie jako miasto do GZM a powiat zrobic bialoblotniajski rej SBB i ponoc szprycha do CPK ma miec przystanek w B-Blotnej

 8. Niech Pan Starosta wyjaśni dlaczego krzywa kostka brukowa pod asfaltem ul. Piłsudskiego nie została usunięta podczas remontu. Robimy remont czy fuszerę? Starosta powinien wyjaśnić dlaczego powiat nie współfinansował doświetlenia przejść dla pieszych na drogach powiatowych, tylko musiało zrobić to miasto. Panie Kmiecik niech Pan zada pytania Staroście, jak będzie gościem w radiu.

 9. Niech Starosta wyjaśni dlaczego krzywa kostka brukowa pod asfaltem ul. Piłsudskiego nie została usunięta. Robimy remont czy fuszerę? Starosta powinien wyjaśnić dlaczego powiat nie współfinansował doświetlenia przejść dla pieszych na drogach powiatowych, tylko musiało to zrobić miasto. Niech Pan Kmiecik zapyta Starostę o te kwestie jak będzie gościem w radiu.

 10. Niech Starosta wyjaśni dlaczego krzywa kostka brukowa pod asfaltem ul. Piłsudskiego nie została usunięta. Robimy remont czy fuszerę? Starosta powinien wyjaśnić dlaczego powiat nie współfinansował doświetlenia przejść dla pieszych na drogach powiatowych, tylko musiało to zrobić miasto. Niech Pan Kmiecik zapyta Starostę o te kwestie jak będzie gościem w radiu.

 11. Niech Starosta wyjaśni dlaczego krzywa kostka brukowa pod asfaltem ul. Piłsudskiego nie została usunięta. Robimy remont czy fuszerę? Starosta powinien wyjaśnić dlaczego powiat nie współfinansował doświetlenia przejść dla pieszych na drogach powiatowych, tylko musiało to zrobić miasto. Niech Pan Kmiecik zapyta Starostę o te kwestie jak będzie gościem w radiu.

 12. Niech Starosta wyjaśni dlaczego krzywa kostka brukowa pod asfaltem ul. Piłsudskiego nie została usunięta. Robimy remont czy fuszerę? Starosta powinien wyjaśnić dlaczego powiat nie współfinansował doświetlenia przejść dla pieszych na drogach powiatowych, tylko musiało to zrobić miasto. Niech Pan Kmiecik zapyta Starostę o te kwestie jak będzie gościem w radiu.

 13. Niech Starosta wyjaśni dlaczego krzywa kostka brukowa pod asfaltem ul. Piłsudskiego nie została usunięta. Robimy remont czy fuszerę? Starosta powinien wyjaśnić dlaczego powiat nie współfinansował doświetlenia przejść dla pieszych na drogach powiatowych, tylko musiało to zrobić miasto. Niech Pan Kmiecik zapyta Starostę o te kwestie jak będzie gościem w radiu.

 14. Niech Starosta wyjaśni dlaczego krzywa kostka brukowa pod asfaltem ul. Piłsudskiego nie została usunięta. Robimy remont czy fuszerę? Starosta powinien wyjaśnić dlaczego powiat nie współfinansował doświetlenia przejść dla pieszych na drogach powiatowych, tylko musiało to zrobić miasto. Niech Pan Kmiecik zapyta Starostę o te kwestie jak będzie gościem w radiu.

 15. Niech Starosta wyjaśni dlaczego krzywa kostka brukowa pod asfaltem ul. Piłsudskiego nie została usunięta. Robimy remont czy fuszerę? Starosta powinien wyjaśnić dlaczego powiat nie współfinansował doświetlenia przejść dla pieszych na drogach powiatowych, tylko musiało to zrobić miasto. Niech Pan Kmiecik zapyta Starostę o te kwestie jak będzie gościem w radiu.

 16. Ale wiochę odstawiacie, gość odniósł się rzeczowo do zarzutów Ewci, więc wyciągacie odgrzewane kotlety, a ilu polityków potrafi się przyznać do błędu? Jechał pod wpływem, złożył mandat radnego, wyciągnął wnioski i wrócił z tarczą. Rozumiem, że tu same świętoszki i abstynenci. Biała Błotna miejscowośc jak każda inna, Zawiercie taka sama wiocha, tyko trochę większa. Może zamiast obrzucać się tu błotem, pasowałoby podyskutować nad argumentami podnoszonymi przez P. Mićkę i P. Dorsa? Chyba, że mamy problemy z czytaniem ze zrozumieniem…

  • Po pierwsze spalarnie chcą zrobić w Zawierciu. Po drugie sklep działał jak parking był zablokowany i klienci robili. Po trzecie sklep został zamknięty nie z powodu zamkniętego parkingu, a wypowiedzenia umowy najmu przez Spółdzielnię. Po czwarte Starosta zapomniał, że pracownik mógł pracować na jednym stanowisku, później na kolejnym (nie każdy zostaje dyrektorem od razu). Po piąte wyluzuj, bo to, że ktoś pisze nie znaczy, że obrzuca błotem Starostę ze względu na miejsce zamieszkania. Może Starosta wyjaśni dlaczego nie została usunięta nierówna kostka brukowa pod asfaltem Piłsudskiego. Robimy remont czy fuszerę? Starosta powinien wyjaśnić dlaczego powiat nie współfinansował doświetlenia przejść dla pieszych na drogach powiatowych, tylko zrobiło to miasto.

  • Po pierwsze to w Zawierciu chcą zrobić latarnię. Po drugie sklep działał jak parking był nagrodzony i klienci robili zakupy. Po trzecie sklep przestał działać, bo wypowiedziana została umowa najmu przez Spółdzielnię. Po czwarte parking został przywrócony i sklep jeszcze działał. Po piąte Starosta zapomniał, że pracownik mógł przechodzić ze stanowiska na inne stanowiska (nie każdemu dane jest zostać dyrektorem). Po szóste wyluzuj, bo wspomnienie miejsca zamieszkania nie jest obrzucaniem kogoś błotem. Może Starosta wyjaśni dlaczego krzywa kostka brukowa pod asfaltem Piłsudskiego nie została usunięta. Robimy remont czy fuszerę? Może Starosta wyjaśni dlaczego powiat nie współfinansował doświetlenia przejść dla pieszych na drogach powiatowych.

 17. Prawda jest taka że p.Micka w wodociągach pracowała od czasu gdy prezesem po raz pierwszy (był prezesem wodociągów dwa razy)został jej kolega partyjny z PO p.Ciszewski.P.Mićka wcześniej handlowała warzywami na ul.Nowowierzbowej.Przygotowanie miała super do pracy w dziale prawnym wodociągów.Później kolega prezes z PO zrobił ją kier.działu obsługi prawnej.Została zwolniona po tym jak nie umiała zrobić przetargu.gdy brakło pracowników działu(byli na urlopie).Oczywiście również dostała wysoką podwyżkę jak kolega prezes odchodził z wodociągów i dał podwyżki swoim 17 osobom i wysokie nagrody na odchodne i wyczyścił kasę wodociągów.Ta pani to jedna wielkja hipokrytka vi nic więcej.

 18. Mićkowa została kierownikiem działu prawnego a później obsługi zarządu w wodociągach bez żadnego przygotowania.kolega prezes z PO zrobił ją kierownikem bo jest z PO i ona jest z PO.Wcześniej handlowała owocami i warzywami.Męczennica a prawda jest taka że nie umiała zrobić przetargu jak brakło przcowników działu a przecież była kierownikiem.W wodociągach więcej jest takich etatów.tenże prezes zrobił kadrową p.Mazurową żonę byłego prezydenta Zawiercia.Także nie mócie że PiS mianuje swoich każdy kto rządzi robi to samo,w wodociągach sama PO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.