zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

W środę na dziedzińcu Zamku Ogrodzienieckiego spotkanie ministra środowiska z mieszkańcami. Temat: kopalnia cynku i ołowiu

W środę 1 lipca o godzinie 16:30 ma się rozpocząć spotkanie ministra środowiska Michała Wosia na dziedzińcu Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu.

Spotkanie ma dotyczyć kopalni cynku i ołowiu “oraz innych tematów związanych z wizytą ministra. Na spotkanie zaprasza burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

13 KOMENTARZY

 1. Panie Michale gratulacje za zakaz w sprawie kopalni! Prosze w zamian inne miejsca pracy dla najbiedniejszego powiatu Zawiercie miasto przemyslu i strefa niech Pan sam zobaczy cobtam sie dzieje

 2. Nareszcie Decyzje Pana Ministra dają nam nadzieję na planowanie przyszłości bez groźby zaniku i zanieczyszczenia wód, pękających domów, uciekających inwestorów.

 3. To przed wyborami!!!! Podobno pani Burmistrz w PiS !!!! I tak głosujemy na Trzaskowskiego. Niech PiS zajmie się gminą. Dobrze nie jest!!!!

 4. Pisząc o uciekających inwestorach mam na myśli takie firmy, które wiedząc o planach budowy kopalni odrzucają pomysł lokowania tu swoich pieniędzy – na to narzekają włodarze okolicznych gmin. Każdy poważny inwestor, zanim zaryzykuje swoim majątkiem, zaczyna od due diligence, studium wykonalności,… Mamy bardzo dobrą logistykę (drogowa, kolejowa), dostęp do mediów, szkolnicwo zawodowe, wyższe w odleglości 30-40 km, żadnych konfliktów spolecznych,…. Jest na czym budować.
  Dobrze że nasze lokalne firmy trzymają się dobrze

  • do PYTAJNIK
   Kopalnia – spółka nie ma funduszy na budowę kopalni, a nawet na badania. Od 2015 roku nie zrobili żadnych wierceń. Prowadzi grę w kierunku zanęcenia jakiegoś inwestora, który wyłoży fundusze na budowę – a to może nas blokować w nieskończoność. Dobrze, żeby Pan Minister przerwał tę bezsensowną grę.
   Na co już mamy fundusze:
   – zakończenie zachodniej obwodnicy Zawiercia,
   – obwodnica południowa a potem dalej w kierunku Jędrzejowa,
   – linia kolejowa Tarnowskie Góry-Zawiercie z przystankiem w Porębie,
   – 11 mln. zł na rewitalizację – dziś podpisane,
   – rewitalizacja Osiedla TAZ,…
   Na to mamy fundusze, zarobią przy budowach też lokalne firmy, powstaną nowe podmioty gospodarcze z miejscami pracy, wnoszące podatki do gminy,…..

 5. Przywołany sondaż rozminął się z realiami.
  Z podsumowania wyników wynika, że Prezydent Duda wygrał we wszystkich gminach.

 6. W sprawie budowy kopalni trzeba zawiesić polityczne spory bo jaka różnica kto będzie 4 lata zarządzał w Warszawie jeśli na zawsze zatrują nam strategiczne złoże wody i zaleją toksycznym szambem. Opamiętajcie się, nie dajcie sobą manipulować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.