zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Sprawa Urząd Miejski w Zawierciu-była sekretarz nadal bez rozstrzygnięcia. We wtorek odbyła się kolejna rozprawa

We wtorek 21 lipca w Sądzie Rejonowym w Zawierciu odbyła się kolejna rozprawa z powództwa Magdaleny Pasierb, byłej sekretarz miasta Zawiercie w kadencji 2014-2018, wobec Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Jest to jedna z kilku spraw wytoczonych wobec władz miasta przez osoby zwalniane ze stanowisk kierowniczych (również m.in. przez byłą główną księgową MOPS-u, w sprawie której zasądzono wypłacenie jej przez urząd ponad 24 tys. zł, trwa apelacja w tej sprawie, a także byłego dyrektora ZGM).

Poprzednie rozprawy z powództwa byłej sekretarz miasta odbyły się w lutym i czerwcu 2020 roku. Na pierwszej nie stawił się prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, ponieważ – jak wówczas tłumaczył – miał spotkanie z parlamentarzystami województwa śląskiego (prezydent do dziś nie odpowiedział na pytania naszej redakcji, z jakimi parlamentarzystami miało dojść wówczas do spotkania). Z kolei w czerwcu rozprawa odbyła się w dniu sesji Rady Miejskiej w Zawierciu, w której uczestniczył włodarz miasta.

Pierwsza rozprawa z powództwa byłej sekretarz miasta odbyła się w lutym 2019 roku. Po roku od pierwszej rozprawy, przed terminem rozprawy w lutym 2020 roku pozwana strona, czyli zawierciański urząd, złożyła wniosek o wyłączenie sędziów Sądu Rejonowego w Zawierciu w związku z tym, że Magdalena Pasierb reprezentowała gminę “w różnego rodzaju spotkaniach z udziałem osób pełniących funkcje publiczne, w tym również sędziów”. Więcej informacji TUTAJ. W dniu 3 lipca wydano postanowienie, w myśl którego odrzucono wniosek z lutego bieżącego roku o wyłączenie sędziów.

Rozprawa, która odbyła się we wtorek 21 lipca 2020 r., trwała kilka minut.

W dniu dzisiejszym rano został przedłożony sędziemu referentowi w tej sprawie o rozpoznanie wniosku o wyłączenie wniosek o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia postanowienia. W związku z powyższym do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia tego postanowienia nie mogę wydać rozstrzygnięcia w tej sprawie. Ponieważ nie chciałabym też przedłużać tego w nieskończoność nie będę wyznaczać dzisiaj terminu rozprawy, ponieważ terminy rozpraw w związku z epidemią i faktem, że orzekam w dwóch wydziałach – w sądzie pracy i w sądzie cywilnym – te terminy rozpraw są grudzień, styczeń przyszłego roku. Odroczymy to dzisiaj na termin z urzędu natomiast w momencie, kiedy będzie prawomocne rozstrzygnięcie w sprawie wniosku o wyłączenie sędziego od rozpoznania, jeżeli okaże się, że nie będę wyłączona i będę mogła dalej prowadzić tę sprawę, postaram się wtedy jak najszybciej wyznaczyć termin rozprawy, bo zostały nam strony do przesłuchania i to wszystko. Po prawomocnym rozstrzygnięciu, jeżeli nie będę wyłączona z rozpoznania postaram się nawet przed rozprawami lub po, żebyśmy już tego nie przedłużali. Dopóki to postanowienie nie będzie prawomocne nie mogę wydać rozstrzygnięcia – powiedziała sędzia podczas rozprawy.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.