zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Spotkanie władz miasta z zarządem Aluronu Virtu Warty Zawiercie: miła atmosfera, większej dotacji dla klubu na razie nie będzie

Wczoraj odbyło się spotkanie z udziałem prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego, skarbnika i sekretarz gminy, radcy prawnego, rzeczniczki, naczelnika wydziału dialogu społecznego oraz rady nadzorczej, 3-osobowego zarządu i dyrektora zarządzającego Aluron Virtu Warta Zawiercie. Tematem spotkania była dotacja dla klubu oraz kwestia budowy nowej hali.

O komentarz po spotkaniu zapytaliśmy prezydenta Zawiercia oraz prezesa klubu.

Już w lutym 2017 przedstawiliśmy Prezydentowi i Radzie Miejskiej perspektywy awansu naszego klubu do PlusLigi wraz z szansami promocyjnymi jakie to niesie. Zawnioskowaliśmy o dotację na ten cel. Uzyskaliśmy akceptację od Radnych i Prezydenta. Ta deklaracja stanowiła ważny element budżetu przedstawionego PlusLidze przy naszym awansie. Przez minione 2 lata zabrakło jednak realizacji tych zamierzeń. Środki, którymi ratujemy klub są na wykończeniu. Apelujemy jedynie o powrót do realizacji tej propozycji sprzed 2 lat. Jeszcze 2 lata temu można było zastanawiać się nad tym, czy to się uda. Ale teraz widać, że to działa. Nie przychodzimy z pretensją historyczną, ale apelujemy o pomoc w zbilansowaniu budżetu. Ze strony prezydenta podczas spotkania było pełne zrozumienie naszej sytuacji. Wszyscy są przyjaźni wobec naszego klubu, w tym prezydent. Oby jednak nie było – nawiązując do bajki Ignacego Krasickiego “Przyjaciele” – że “wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły – powiedział Kryspin Baran, prezes Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

Jak podkreślał, zarząd klubu i rada nadzorcza nie pobierają wynagrodzenia, a klub “nie ma problemu” z tym, aby Aluron Virtu Warta Zawiercie stał się jednostką związaną z urzędem.

Spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze, następne takie spotkanie ma się odbyć na początku czerwca. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dziś rano prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego. Czekamy na odpowiedź.

19 KOMENTARZY

 1. Czyżby Pan Baran nie uwzględnił ryzyka biznesowego, związanego z brakiem wsparcia finansowego ze strony miasta? Nie wiedział, że będą wybory i może zmienić się ekipa sprawująca władzę w mieście, która może mieć inne priorytety na rozwój miasta niż sport? Jeżeli podmiot prywatny ma ochotę i ambicję bawić się w profesjonalny klub sportowy, to niech ma też ambicję sfinansowania swoich zamierzeń, a nie zwalania odpowiedzialności na “być albo nie być” klubu na władze samorządowe. Nie stać mnie – to nie kupuję, albo biorę kredyt. Proste.

 2. Należy podziękować Panu Prezydentowi za to co dał. Uważam, że środki które posiada muszą zaspokoić wszystkich. Nasz Prezydent z tego co można zaważyć, nie robi nic pochopnie. Ja go rozumiem, bo każdy od niego chce kasy. Jeżeli Pan Prezes zna bajki to też zapewne wie o tym, że ,,tak krawiec kraje, jak (mu) materii staje “. Uszanujmy to co jest, a jak Prezydent będzie mógł dać więcej, to będziemy się cieszyć.

 3. Myślę że akurat kwota kilkaset tysięcy to nie jest być albo nie być dla klubu, który pewnie obraca milionami – płacąc trenerowi, zawodnikom i działaczom, opłacając przejazdy, zgrupowania, hotele. Na tym zawsze można oszczędzić jak się chce, a nie tylko liczy na miasto

 4. Najlepiej zwalić winę na kogoś- bo jak prezydent nie da to na kogo będą krzywo patrzeć? No na prezydenta, bo nie dał kasy. Jak pan prezes taki karierowicz,że sobie klub stworzył, to niech teraz go utrzymuje, a nie tylko jątrzy i rozpętuje burze. To takie trochę mało profesjonalne podejście – jak miasto nie da kasy, to klub nagle traci płynność finansową. A nie tak dawno sytuacja finansowa klubu była taka dobra. Czyżby ten pył afrykański i wiatr takie wahania finansowe powodował? Swoją drogą, tym Aluronem to już się zeżygać w mieście można..nic tylko aluron warta i tylko warta. Tak tak- gdyby nie aluron to nie wiedzieliby na drugim końcu Polski gdzie leży Zawiercie. Zawsze można skorzystać z mapy, a dla leniwych na pewno z pomocą przyjdzie wujek google 🙂 I tylko jedno i to samo- bo Aluron nie dostał tyle ile chciał. Obawiam się,że dużo by takich ludzi się znalazło co dostają dużo mniej niżby chcieli, chociażby pensji. To miasto ma bardzo duży potencjał, ale nie tylko siatkarski.

 5. Do komentarza Pani Zawiercianki. Proszę napisać co rozsławiło Zawiercie w mediach…. dopalacze i SOR, to czarny PR. dla miasta. Ten pozytywny PR o naszym mieście potrzebuję nakładów finansowych, jeśli jest taka możliwość że miasto zasłynie ,również w Europie , to należy dołożyć wszelkich starań aby tak się stało. podejrzewam że inne miasto z otwartymi ramionami przyjmie taką drużynę z wierzchołka tabeli Plusligi, aby promowała za wiele mniejsze pieniądze, jakie trzeba wydać na tak efektywną reklamę miasta. Należy podziękować Aluronowi i ich władzom że stworzyli taką drużynę w naszym mieście, o której w niedługim czasie być może usłyszy świat. I wtedy każdy ciekawy zaglądnie na google lub do Wikipedii aby dowiedzieć się więcej o naszym regionie. Widać nie rozumie Pani co idzie za tak bogatą promocją miasta.

  • Dziecko niech ci napisza o ofercie z Gliwic bo o tym milczą a ja jestem za tym…….. aby Gliwice sobie wzieły tą druzynę

 6. czy na spotkaniu był radny Myszkoś? Czy akurat był zajęty wcianiem pieroga i udostępnieniem postów na FB ?
  Panie Michale, rób coś, wstydu oszczędź,

 7. Wielki szacunek dla P.Barana ,zrobił coś w ciągu kilku lat,co by nie zrobili włodarze naszego miasta przez wieki.Są rzeczy ważne i ważniejsze, ale sport jest wykładnią dla młodzieży i starszych łudzi. Mając kurę która znosi złote jajka, UM ich olewa. Ile P.Baran włożył swojej kasy w klub to tylko on wie A ci beztalencia mają to w D……To jest ich pierwsza i ostatnia kadencja.To się tyczy niektórych radnych i wiadomo kogo.
  .

 8. To skoro pani Micka tak ochoczo wspiera klub Aluron to może zrezygnuje ze swojej diety za te 5lat w skali całej kadencji uczyni to niemałą kwotę, a jak się dorzucą inni radni to będzie już ładna sumka. Są ważniejsze priorytety niż dotowanie tylko jednego klubu

 9. Rysiek, jestem za! Jak ci radni tak się przejmują i chcą budować nową halę, to niech kładą na stół swoje diety. Już po roku uzbiera się niezłą sumkę. Pani Mićka niech pierwsza da dobry przykład. Kasa na stół. I niech się nie wypowiadają w imieniu wszystkich mieszkańców, bo są pilniejsze sprawy w tym mieście niż ich nowa hala sportowa. Będą prezydentowi wirtualność zarzucać, a sami pod publiczkę działają.

 10. Jaka promocja Zawiercia?Czy spowodowało to wzrost przedsiębiorstw ,które chcą budować tu swoje firmy? Nie zauważyłem, czy spowodowało to, że wzrosła ilość mieszkańców, nie zauważyłem, No niestety nie samym sportem Zawiercie żyje są ważniejsze inwestycje, które trzeba zrobić , np. wysypisko śmieci i jego modernizacja , żeby się za chwilę nie okazało,że za wywóz śmieci przyjdzie nam zapłacić dwa razy drożej

 11. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

 12. ech, od pewnego czasu toczy się swoista gównoburza. zawiercioki nic się nie uczą, najwyraźniej to prawda że większa część to zwykłe wsioki bez wyobraźni działające jak pies ogrodnika. Im się nie należy, to nikomu nie można dać.
  Sami nic nie potrafią zrobić, jedyne co to potrafią narzekać jojczyć i pluć jadem. Bez inicjatywy, bez zaangażowania w życie miasta. Ale nie wszyscy, są wspaniali ludzie, ale są tłamszeni przez bandę zacofanych wsiórów bez wyobraźni, oderwanych od pługa w 3 pokoleniu, którym wiecznie nic nie pasuje, a kolejne władze nie potrafią wykorzystać atutu bliskości bogatego Śląska.
  Zaorać to pod uprawy, bo tutaj to brak perspektw – umieralnia jak w szpitalu powiatowym. I tylko tych porządnych ludzi szkoda, którzy mają nadzieję że tutaj jeszcze da się coś zdziałać.

 13. Mam nadzieję, że jak miasto będzie tak postępować to faktycznie Pan Prezes Baran przeniesie klub do miasta gdzie będzie szanowany a nie opluwany przez takich nieudaczników jak tu piszą z zawiści bo im tylko g… w życiu wychodzi. Teraz się nie dziwię, że Prazydent Grim zwolnił tego człowieka bo niczego dobrego nie zrobił i nie zrobi. Zniszczyć to co dobre to naprwdę trzeba być burakiem. Może referendum by się zdało?

  • @ qwertyuiop No właśnie wsiórku wracaj w kieleckie bo miasto jest na nie dla tego typu smieci sportu inwestycji, to nie pole że można byle co z dopłata z uni stawiać gdzie daja 300 do krowy pare pln do swin a ile do pól wsioki dostaja a jeszcze zawierciokom prace odbieraja bo taka jest mentalnośc wsich

 14. Przestań straszyć referendum, bo to się już staje niesmaczne. Albo nie. Skontaktuj się z zawierciańskimi specjalistami referendalnymi. Ostatnie im jakoś nie wyszło, a tacy niby fachowcy byli i są. Tylko pamiętajcie, żeby zapłacić za swoje pomysły z własnych kieszeni i nie naciągać budżetu miasta.

  • oj Moniczka Moniczka, czy jak mieszkańcy mają pomysł żeby zrobić nową nawierzchnię drogi i równe chodniki przy miejscu swojego zamieszkania to robią ściepkę własnej wypłaty? coś ci się pomieszało. To robi miasto ze wspólnej kasy, więc wszyscy płacimy – pośrednio.
   Idąc twoim tokiem rozumowania – co mnie obchodzi że w danym roku przewidziana jest do remontu ulica Zapierdziańska, skoro w mojej ulicy jest pełno dziur, na chodziku można się potknąć, czy przewrócić i połamać, to dlaczego mam się dokładać do remontu ulicy której nie użytkuję? Niech sobie mieszkańcy z własnej kieszeni to zafundują, te kilkaset tysięcy czy milionów na budowę i remonty. Taką oto postawę prezentuje dyletant Monika i spora część tutejszych mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.