zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Spotkanie w sprawie wypowiedzenia najmu Bocianówki. Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski: “Jeszcze raz przeanalizujemy sytuację” [WIDEO+ZDJĘCIA]

W niedzielę 6 września koło Bocianówki odbyło się spotkanie mieszkańców miasta, najemców lokalu z prezydentem Zawiercia Łukaszem Konarskim oraz dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej Augustynem Hejnoszem.

Jak informuje Ewelina Pasternak, w 2005 roku zostały wymienione przez najemców okna w całym budynku, rok później budynek został przez nich ocieplony i pomalowany, z kolei w 2011 roku ZGM zaakceptował projekt remontu sali i klatki schodowej, którego wykonanie zostało sfinansowane przez najemców.

Zobaczcie relację ze spotkania:

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

32 KOMENTARZE

 1. Najbardziej boli rozbieżność między tym co mówione było na spotkaniu, a co piszą inne media. Dziękuję za pełne nagranie, dzięki temu widać co było mówione i pokazane.

 2. Trzeba było zastanowić się przy głosowaniu jakiego prezydenta wybieracie. Głosowaliście więc teraz milczeć i słuchać kolejnych ukazów carskich.

 3. Niech się lepiej zajmą obiektem którym była kiedyś Viola. A nie kładą łape na czymś co świetnie funkcjonuje.
  Jak miastu tak bardzo zależy na remoncie to niech to zrobi i odda najemcom. A nie jakieś przetargi urządza (zapewne ustawione )

  • O to to to to. Ja nie głosowałem na niego. A teraz nawet mam powody by ponownie nie głosować. Niestety swojego zdania wyrazić nie mogę…

 4. Najbardziej to ich (UM) boli czynsz na poziomie lokalu mieszkalnego. Z taką lokalizacją i z takim budynkiem mogliby wyciągać z tego miejsca 3 razy tyle. Pozbędą się najemcy, przeprowadzą remont w środku lokalu, podwyższą standard i ustalą czynsz przy którym już nie każdy wystartuje do przetargu.

  Aż taka słaba kondycja w ZGM-ie, że się trzeba takich sposobów łapać ?

  • Co dobrze funkcjonuje? Mowimy o barze piwnym, w którym smierdzi i na pewno nie zabralibysmy tam dzieci. Byl ktoś z obrońców w toalecie? Proszę. Bądźcie obiektywni.

 5. Teraz Bocianówki się czepiacie? Do tej pory nikomu nie wadziła… Ale macie problem jakby innych nie było… Niech się lepiej UM i ci co nie chodzą czym innym zajmą a nie czepiać się czegoś co sprawnie działa. Melinę to wy macie ale w UM i w waszych domach…

 6. Prezydent Konarski dostał zasłużoną zjebkę od mieszkańców. Mówca to z niego żaden. Prezydent już 2 lata analizuje włączenie ZKM do KZK GOP. Wnioski z analizy omówi w 2023 roku, kiedy przestanie być Prezydentem miasta Zawiercie. Na Facebooku są wpisy pewnego Pana, który jawnie wykazuje chęć przejęcia Bocianówki. Niech miasto przestanie opowiadać bajki o przetargu.

 7. Miejsce które może w końcu żyć teraz przyciąga bardzo wąskie grono klienteli. Ten zabytek wart jest tego aby zadbać o niego dla przyszłych pokoleń. Obecni najemcy nie są w stanie utrzymać tego w odpowiednio, mało tego przez 32 lata nie zrobili nic co przyciągnęłoby ludzi poza amatorami taniego piwa

 8. Miejsce które może w końcu żyć teraz przyciąga bardzo wąskie grono klienteli. Ten zabytek wart jest tego aby zadbać o niego dla przyszłych pokoleń. Obecni najemcy nie są w stanie utrzymać tego w odpowiednio, mało tego przez 32 lata nie zrobili nic co przyciągnęłoby ludzi poza amatorami taniego piwa

 9. Miejsce które może w końcu żyć teraz przyciąga bardzo wąskie grono klienteli. Ten zabytek wart jest tego aby zadbać o niego dla przyszłych pokoleń.

 10. Obecni najemcy nie są w stanie utrzymać tego odpowiednio, mało tego przez 32 lata nie zrobili nic co przyciągnęłoby ludzi poza amatorami taniego piwa . Mamy piękny park i chcemy żeby tam powstała kawiarnia z prawdziwego zdarzenia

  • Obok, w budynku MOK-u, będącym własnością miasta, od kilku lat stoi pusty lokal po kawiarni “Ambasada”. Dlaczego miasto tym się nie interesuje? Przecież zagospodarowanie tego leży w gestii-a wręcz jest obowiązkiem-Urzędu Miasta!

 11. Hehehehe, nic konkretnego nie powiedział, pewnie i tak zrobi co chce, a może by tak zrobić jeszcze ze cztery kawiarenki na zajszczanej Marszałkowskiej by cygany miały gdzie siedzieć?? Brawo dla Pani co zapytała o to który pociotek ma zamiar wygrać przetarg. Teraz chłopina ma zagwozdkę jak pociotkowi wytłumaczyć że nie da się tego tak szybko załatwić…

 12. Wielkie halo o Bocianówkę, ale co najemcy zrobili przez 32 lata pomalowali z zewnątrz a WC śmierdzi jak kiedyś na dworcu PKP.Kraty w oknach i wczesna komuna w środku. Bardzo dobrze że ktoś się tym w końcu zainteresował…..

 13. Jeżeli najemcy są tak emocjonalnie związani z Bocianówką to niech w końcu zrobią generalny remont a nie kasa tylko do siebie, a jak mają problem jak powinna wyglądać kawiarnia to niech idą zobaczyć do SKAŁY.
  A w Bocianówce jedynie ładnie wygląda zewnętrzny ogródek i ładne parasole z WARKI, bo w WC aż strach zaprowadzić dziecko żeby się czymś nie zaraziło….

 14. pan KTOŚ to oczywiście troll z ramienia Konarskiego i jego śity, inaczej to wygląda jak się przejdzie po mieście, Ludzie bardzo krykują obecnego prezydenta nawet wyzywają wygląda to podobnie jaka nagraniu, Więc po co miastu taki prezydent który nie potrafi dogad się z mieszkańcami? ile razy wypowiadał się na nagraniu, Stał i tylko pomrukiwał rozumiem państwa, jak zrozumiał jak robi swoje dla siebie

 15. Niech będzie skromnie, nie musi to być kolejne miejsce dla snobów, ale brudu i smrodu nic nie wytłumaczy. Od dawna już nie bywam, bo miejsce przyciąga pijaczków, w toalecie karaluchy, wszystko stare i brudno. Nie myslmy miejsca, w którym panuje luz ze speluną. Tym bardziej w takim miejscu powinno sie trzymać poziom.

 16. Normalny człowieku czytaj zez zrozumieniem, opiniujemy pseudo kawiarnie Bocianówka a nie oceniamy Prezydenta, a jak wyborcy dali się nabrać na herbatkę i długopis to teraz niech cierpią.
  A Bocianówka wcale dużo nie odbiega od baru RARYTAS i nie oczekujmy,że Pan Prezydent przyjdzie i wyłoży 100 tyś na remont a wynajmujący dalej będą sobie czerpać sobie korzyści bo nie oszukujmy się że Bocianówka jest w dobrym miejscu…

 17. Anonim zgadzam się z tobą w 300% bo w lato w tej spelunie jest ruch a w zimę przychodzą tylko menele na herbatkę i są puchy bo jest ciemno, brudno i smród.
  Jestem pewny że gdyby bo ciepło schludnie i pachniało świeżo mieloną kawą to wiele osób zamiast siedzieć w domu w zimę to przyszli by na przysłowiową kawkę z ciastkiem.

  • skoro wiesz jak jest w zimie (“przychodzą tylko menele”) to najwyraźniej zaliczasz się do tej grupy klientów, którzy dodatkowo brudzą i smrodzą, jak to dalej wymieniasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.