zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Spotkanie z naukowcami z Politechniki Częstochowskiej

W piątek 31 marca w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Instytutu Technologii Mechanicznej Politechniki Częstochowskiej.

W spotkaniu udział wzięli: dr inż. Rafał Gołębski Kierownik Zakładu Automatyzacji Produkcji i Technologii na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej, dr inż. Michał Sobociński – pełnomocnik dziekana do spraw promocji, dr inż. Piotr Boral, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele oraz młodzież ZS im. St. Staszica i ZS im. J. Bema z Zawiercia odbywający zajęcia praktyczne w PCKZ.

Podczas spotkania dr inż. Michał Sobociński przedstawił ofertę edukacyjną Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej, oraz kierunki współpracy ze szkołami w tym PCKZ. Dr inż. Piotr Boral omówił etapy projektowania i wykonania obrabiarki sterowanej numerycznie według autorskiego projektu oraz możliwości wykorzystania oprogramowania SolidWorks.

PCKZ współpracuje z Politechniką Częstochowską od 2010 roku na podstawie zawartej umowy o wzajemnej współpracy dydaktycznej i naukowej.

 

Źródło: Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.