zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Spotkanie konsultacyjne w MOK-u: inicjatywa lokalna i budżet obywatelski [ZDJĘCIA]

We wtorek 27 sierpnia w sali 305 Miejskiego Ośrodka Kultury “Centrum” w Zawierciu odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące inicjatywy lokalnej i budżetu obywatelskiego.

W spotkaniu uczestniczył prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, radny Rady Miejskiej w Zawierciu Jerzy Radosz, prezes Zawierciańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Maria Grabowska, a także przedstawiciele zarządów osiedla Argentyna, Borowe Pole oraz Blanowic.

W trakcie spotkania Artur Smędek z Centrum Organizacji Pozarządowych przedstawiał założenia projektów uchwał dotyczących inicjatywy lokalnej oraz budżetu obywatelskiego. W obu przypadkach chodzi o realizowanie małych projektów w osiedlach i sołectwach z zakresu organizacji wydarzeń oraz infrastruktury. Projekty złożone w ramach budżetu obywatelskiego realizuje miasto, a projekty inicjatywy lokalnej – mieszkańcy.

Więcej informacji o projektach można znaleźć tutaj:

PK

5 KOMENTARZY

  1. Przy okazji Konarskiego…. Obietnice wyborcze to jedna strona medalu ale pytanie brzmi: co takiego zrobili posłowie dla Zawiercia? Gadanie o obwodnicy znamy od wielu lat to gdzie Ona jest? Ani PO ani PiS nie zrobił niczego dla Miasta. Widać że kolejna ekipa ma w d.. e to czy będzie obwodnica czy nie. Posłowie tylko opowiadają bajki jak to walczą o obwodnicę. Trzeba przyznać że Ci sami dbają o swoje miejsca zamieszkania. Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza etc. A Zawiercie? Gdzie te zakłady pracy? Urząd Miasta to bardzo duży pracodawca. “Igrzyska” typu występy nie zmieniają ponurej rzeczywistości. Polityka miasta cofa miasto do średniowiecza i pańszczyzny z odrobiną radosnych pląsów przy fontannie.

  2. Generał w roli prowadzącego spotkanie w sprawie budżetu obywatelskiego, w tle Czajkowska i Wiklikowa – spotkanie musiało być bardzo merytoryczne i ciekawe!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.