zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Spotkanie edukacyjne “Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” [PLAKAT]

Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz policja w ramach akcji edukacyjnej „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” skierowanej do uczestników ruchu drogowego 60+ organizuje spotkania z seniorami w całej Polsce, których celem jest podniesienie ich bezpieczeństwa na drodze.

W Zawierciu spotkanie z seniorami odbędzie się w piątek 19 lipca, początek o godzinie 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Piastowskiej 1.

Celem tegorocznej, ogólnopolskiej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami – prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Nasi specjaliści będą mówić także o tym, jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy. Na części spotkań będziemy gościć dietetyków, którzy przygotują dla uczestników zalecenia żywieniowe. Lokalny policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie. Podpowie na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu. Uczestnicy warsztatów, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy, związane z bezpieczeństwem. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów – czytamy w informacji prasowej.

W tym roku spotkania seniorów ze specjalistami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego mają odbyć się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski. Więcej informacji znajduje się na stronie www.seniornadrodze.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.