zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Spółdzielnia Mieszkaniowa “Zawiercie” w sprawie windy, która prawie uśmierciła dziecko: “Wezwany przez Pana Inspektor UDT ponownie potwierdził prawidłowe działanie zabezpieczenia dźwigu”

Spółdzielnia Mieszkaniowa “Zawiercie” po tygodniu odpowiedziała na zapytanie naszej redakcji w sprawie windy w wieżowcu przy ul. Blanowska 32 w Zawierciu. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu doszło tam do zdarzenia, w wyniku którego mogło dojść do śmierci dziecka.

Przypomnijmy, jak relacjonował mieszkaniec 9. piętra w wieżowca około 19:30 na parterze wsiadali wraz z żoną i dziećmi do windy. Gdy w windzie znajdowały się już dwie córki wchodziło do niej trzecie dziecko.

– Syn wsiadał, gdy winda zaczęła sama jechać do góry. Syn był w trakcie wsiadania i w tej sytuacji potknął potknął się, upadł na brzuch, a nogi zwisały z windy. Jak bym go za kurtkę nie szarpnął, to by go ucięła w pół – mówi ojciec dzieci.

Cały tekst dostępny TUTAJ.

Oto odpowiedź Spółdzielni Mieszkaniowej “Zawiercie”:

W odpowiedzi na Pana email z dnia 08.01.2021r. Zarząd spółdzielni Mieszkaniowej ,.ZAWIERCIE” informuje, że już wcześniej wystosował stosowne pismo o dokonanie kontroli i określenie przyczyny zaistniałej sytuacji do firmy zajmującej się obsługą i konserwacją urządzeń dźwigowych w naszych zasobach. Dobry stan techniczny windy mający wpływ na bezpieczeństwo użytkowników potwierdza zarówno firma zajmująca się konserwacją jak i coroczne protokoły UDT. Wezwany przez Pana Inspektor UDT ponownie potwierdził prawidłowe działanie zabezpieczenia dźwigu. Stan wizualny wnętrza kabiny jak i drzwi na piętrach jest wynikiem dewastacji, wykonywania graffiti oraz dbania mieszkańców o wspólny majątek spółdzielni, na co Zarząd Spółdzielni nie ma wpływu. Poniżej przedstawiamy koszt dewastacji samych wind, który stanowi znaczną część z opłaty za windy:
– 2016 r. – 55.553,53zł,
– 2017 r. – 60.187,51zł,
– 2018 r. – 60,133,72ń,
– 2019 r. – 90.312,26zł.

Koszt dewastacji wind w budynku ul. Blanowska 32 za lata 2016 – 2019 to kwota: 15.154,65zł.

Niestety zdarzają się też uszkodzenia mechaniczne wynikłe z licznych dewastacji jak i niemożliwe do przewidzenia i takie miały tutaj miejsce. Zarząd podejmuje wszelki możliwe starania dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników wind, budynków i osiedli, a wpływ na stan wizualny mają w znacznym stopniu sami zainteresowani. Priorytetem dla Zarządu jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.