zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

SP9 w Zawierciu uczciła Dzień Papieski

„Idźmy naprzód z nadzieją “- pod takim hasłem 8 października obchodzony był XVII Dzień Papieski. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 należący do Koła Teatralnego przygotowali i zaprezentowali w kościele p.w. św. St. Kostki inscenizację teatralną , której celem było wspomnienie osoby Papieża – Polaka oraz Jego nauczania dotyczącego roli nadziei w życiu człowieka.

„Dla chrześcijanina – podkreślał papież – sytuacja nigdy nie jest beznadziejna. Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei. To nas wyróżnia”. W swoim nauczaniu prosił: „Uwierzcie, że Bóg jest miłością! Uwierzcie na dobre i na złe! Obudźcie w sobie nadzieję! Niech ta nadzieja wyda owoc wierności Bogu we wszelkiej próbie”.

Młodzi aktorzy w treści przedstawienia ukazali postawy dążenia do sukcesu „za wszelką cenę” pragnienia bycia lepszym od innych, ciągłego pośpiechu i braku wytchnienia w zdobywaniu i gromadzeniu dóbr materialnych. Brak szacunku oraz bezinteresownych relacji z drugim człowiekiem jest zjawiskiem budzącym niepokój i nienawiść. Taki styl życia w zetknięciu z trudnościami doprowadza do utraty nadziei a przez to i sensu życia. Człowiek nie powinien tak żyć – przekonywali uczniowie, trzeba zwolnić, otworzyć się na dobro, piękno i prawdę – czytamy w informacji od organizatorów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.